Przerywany zapis na pendrivie

Witam

 

Dzisiaj przysłano mi zamówionego pendriva GOODRAM 16GB CUBE USB 2.0. Kupiłem go w sklepie internetowym za 24 zł. Przy pierwszej próbie zapisu filmu, zauważyłem coś dziwnego. Pasek postępu non stop zatrzymuje się i znów rusza, zatrzymuje i rusza. Pobrałem więc z internetu próbną wersje HD Tune. Wszystkie testy wyszły ok. Jednak gdy włączam monitor dysku (oczywiście podczas zapisywania pliku), szybkość dochodzi do 10mb/s i spada.  Nie jest stała, jakby coś przerywało. Nie mam pojęcia o co może chodzić. Nie formatował jeszcze nic. Prędkość odczytywania danych jest w porządku. Stała około 21mb/s.

 

Dodam, że mój stary pendrive firmy EMTEC Lollipop 2GB nigdy nie miał i nie ma takich problemów. Ma podawaną średnią prędkość zapisu 4mb/s w danych technicznych, a w HD Tune przy tym samym pliku pokazuje stałe 10,3mb/s.  Film 700mb zapisuje w minute, a na nowym GOODRAMIE trwa to ponad 2 minuty.

 

Nie chce panikować i odrazu pisać do sklepu i bawić się w odsyłanie, więc jeśli ktoś by mi coś poradził byłbym wdzięczny.

Ten model nie jest okazem najwyższych prędkości, kolega ma takiego samego 16GB, transfery osiąga podobne jak twój.

Nie liczyłem na jakieś niesamowite osiągi, ale bez przesady, że mój stary pendrive, któy dostałem gratis bardziej jako zabawke do klawiatury potrafi dwukrotnie przebić prędkość zapisu. Może nie zapłaciłem za tego Goodrama majątku, ale czegoś oczekuje. Nie wierze, że ma niecałe 5mb/s. Był mimo wszystko wysokawo w rankingach. Wyraźnie widać, że może zapisywać do 10mb/s, ale coś jakby go hamowało gdy dochodzi do tej wartości i przyspiesza od nowa. Postanowiłem go sformatować, zobaczymy. 

Być może te 10 mb/s leci do bufora, a dopiero flush na pendrive, czyli zapisanie danych serio na dysk na chwilę go hamuje.

Poszedłem tym tropem i we Waściwościach pendriva w zakładce Zasady ustawiłem na Większa wydajność.  Kazano mi sformatować ponownie pendrive (poprzedni nic nie pomógł). Podczas formatowania włączyłem sobie HD Tune i monitor dysku. Ku mojemu zaskoczeniu podczas formatowania w tabelce Write mam stałe 14,1mb/s zapisu. Format troche jeszcze potrwa, więc poczekam i dam znać czy coś pomogło. Zmieniłem też coś o alokacji na domyślne, system plików zostawiłem FAT32.

 

//Edit

 

Niestety. Nic nie pomogło. Z początku zapisywania przez pare sekund było cały czas 14,1mb/s jednak po tym czasie znów zaczeło wariować. Dodam screen z HD Tune. 

 

 

Wykes po lewo to ten z formatowania, ten obok to zapis filmu. Jak widać z początku szedł płynnie z dobrą prędkoścą, a później…