Przerzucenie systemu z danymi z SSD na HDD

Witam,

Mam obecnie w laptopie hdd i ssd, ktory to chciałem przerzucić do nowo zakupionego PC w zwiazku z czym musze go wyczyscic, ale jednocześnie chciałbym zachować te dane na hdd i utrzymać laptop w obecnej gotowości do pracy.
Pytanie - czy mozna przerzucić system programy itd. tj całe SSD na HDD bez utraty danych i potrzeby formatowania partycji? Jak to zrobic?
Na SSD mam system programy i troche danych, na hdd głównie dane, kilka programów.

Oczywiście, że tak. Jeśli dobrze zrozumiałem, chcesz przenieść system i dane SSD na HDD, nie tracąc nic z SSD oraz HDD.

Wystarczy, że zrobisz klona metodą partition to partiton. Jeśli masz system xp/vista/7 możesz to zrobić starym dobrym ghostem, jeśli nie, istenieje sporo oprogramowania np AOMEI Partition Assistant.

Czy w Aomei Partiton Assistant powinienem uzyc opcji kopiowania partycji czy przenoszenia systemu z ssd na hdd? Teraz wygląda to tak że SSD to partycje C - system i D - programy a partycja B to w pełni HDD. Chciałbym po prostu przerzucić całkowcie partycje C i D na dysk HDD, obok partycji B. Jakiej funkcji użyć w AOMEI?

funkcji klonowania partycji :slight_smile: przerzucasz partycję C i D na HDD. Nie wiem ale wydaję mi się że kreator nie może być już łatwiejszy