Przesiadka HDD na SSD vista

WItam,

Sklonowałem dysk hdd na ssd gdyż zbyt wiele musiał bym ustawiać i zmieniać by przywrócić wszystkie dane…

Dodatkowo jest to sprzęt firmowy wiec nie mogę sobie pozwolić na przestoje

Sprzęt Lenovo T61i bios 1.08 wiec zaktualizowałem do najnowszego

W biosie jest ustawienie ACHI

Wywala bluescreen : Mini110512-01.dmp 2012-11-05 18:11:12 DRIVER_POWER_STATE_FAILURE 0x0000009f 0x00000003 0x84bccb70 0x86343380 0x8441c008 ntkrnlpa.exe ntkrnlpa.exe+cdabf NT Kernel & System Microsoft® Windows® Operating System Microsoft Corporation 6.0.6002.18805 (vistasp2_gdr.130308-1436) 32-bit ntkrnlpa.exe+cdabf ntkrnlpa.exe+313bb ntkrnlpa.exe+30fd8 ntkrnlpa.exe+aa26b C:\Windows\Minidump\Mini110512-01.dmp 2 15 6002 144 640

  1. Uruchamiamy regedit

  2. Przechodzimy do klucza: HKEY_LOCAL_MACHINE \ System \ CurrentControlSet \ Services \ Msahci

HKEY_LOCAL_MACHINE \ System \ CurrentControlSet \ Services \ pciide

HKEY_LOCAL_MACHINE \ System \ CurrentControlSet \ Services \ iaStorV

  1. W sekcji z prawej strony klikamy PPM na wpisie Start

  2. Z podręcznego menu wybieramy Modyfikuj

  3. W polu tekstowym Dane wartości: zmieniamy wartość na zero

  4. Uruchamiamy ponownie komputer wchodząc do BIOS-u i zmieniamy tryb kontrolera na AHCI

  5. Zapisujemy zmiany klawiszem F10 i restartujemy komputer

ps. To wszystko robisz bez AHCI, dopiero potem przestawiasz w biosie.

Po załadowaniu systemu operacyjnego automatycznie powinny zostać zainstalowane sterowniki do kontrolera SATA, jeżeli jednak wystąpi jakikolwiek problem podczas instalacji należy zainstalować sterowniki do chipsetu płyty głównej.

Witam

Teraz wywaliło mi błąd 0x0000077 chyba ale nie wiem jak to sprawdzić…

System w ogóle wstał ?

Tak system wstał

Pierwszej rzeczy jeszcze nie zrobiłem… Lecz z tego co zauważyłem to inny błąd mi wywaliło jak wcześniej…

Dodane 17.04.2013 (Śr) 16:56

NIe iwem jak sprawdzić co było przyczyną błędu

Zakładam że system na starym dysku działał prawidłowo. Teraz pytanie, jak robiłeś klonowanie ? Prawidłowo robi się tak:

  1. Dysk SSD (nowy) wkładasz do lapka a dysk HDD podpinasz pod USB lub jeżeli masz 2 zatoki na dyski to w 1 dysk SSD tam gdzie był HDD a w 2 HDD.

  2. Przed klonowaniem ustawiasz w biosie tryb IDE tak jak było z dyskiem HDD odpalasz system robisz w rejestrze to co wcześniej napisałem i restart.

  3. Wchidzisz do biosu ustawiasz AHCI zapisujesz i wyłączasz kompa.

  4. pkt.1

  5. Musi działać, robiłem tak z dwoma laptopami i stacjonarnym łącznie z partycją recovery.

Ja zrobiłem tak bo nie miałem ani zatoczki ani jak podpiąć pod usb :

Miałem problem Actrone (czy jakoś tak się nazywał) podpiąłem dwa dyski pod pc użyłem tego narzędzi i skonowałem dyski

Co mnie zdziwiło to fakt ze gdy zrobiłem konowanie i chciałem już na laptopie przestawić na AHCI to już było zmienione

W systemie pozmieniałem tylko to co radzą na forum czyli indeksowanie i defragmantacje i tyle…

Problem zaczoł się pojawiać gdy skanowałem dysk programem Malawebyte aby zobaczyć czy coś złapał…

Czy teraz jest sens bym zmieniał to dałeś w pierwszej podpowiedzi?

Jeżeli wcześniej było AHCI razem z HDD i system działał prawidłowo to nie. W takim razie pozostaje kwestia klonowania (źle zrobione, program którego użyłeś do kitu) lub dysk SSD niekompatybilny z lapkiem (co mało prawdopodobne ale nie wykluczone). Ja używałem do klonowania programu Acronis True Image 2012, podobno Ghost też jest dobry.

Acronis True Image 2013 - ja tego użyłem wiec raczej dobry program… Nie pamiętałem nazwy dlatego tak powiedziałem

Może ma to coś wspólnego z lenovo t61i a ssd a nie złym klonowaniem…

Dlatego próbuję dojść by wreszcie działo to jak należy

Teraz ustawiłem w biose bo mam tylko dwie opcje albo compatible albo AHCI i ustawiłem na Compatible to przy uruchomieniu instalował mi sterowniki do ssd a wtedy nie pamiętam czy instalował…

Szukam aby zaktualizować chipset lecz nie wiedze na stronie wspracia

http://support.lenovo.com/en_US/detail. … MIGR-67853

Category - Chipset

Operating System - Vista

Pierwszy na liście

OK a może ktoś poprosi mnie o jakieś logi zobaczyć co w trawie piszczy??