Przesiadka na laptopa

Cześć. Po latach korzystania ze stacjonarnego desktopa planuję zrobić przesiadkę na laptopa. Zwracam się do was o pomoc w wyborze, nie chce tak po prostu iść do sklepu i wziąć byle czego, chciałbym żeby był to dobry wybór na kolejnych kilka lat. Moje skromne wymagania odnośnie sprzętu.
-Przede wszystkim dobra matryca oraz kąty widzenia,ładne kolory obraz ostry, widok bez utraty barw z każdej pozycji. (priorytet)
-Karta Dźwiękowa,przydała by się jakaś lepsza ponieważ dużo dużo słucham muzyki (priorytet)
-W gry już nie gram,więc reszta do przeglądania internetu,multimediów
-Jeśli da radę to podświetlana klawiaturka mile widziana :slight_smile:
-Odnośnie wyglądu jakość wykonania żeby to nie był wszędzie plastik który po miesiącu będzie cały podrapany, kolorki ogólnie srebro guziczki czarne coś takiego mi się podoba.
-Budżet 2500-3200 myślę że chyba wystarczy
-Markowo Dell,Hp,Lenovo, byle nie Asus. nie orientuję się co lepsze dlatego liczę na waszą Pomoc. Dziękuję :yum:

Do takiej kwoty jeśli najważniejszym wymogiem jest dźwięk to polecam Acer Aspire Nitro 5 15,6.Sam z niego korzystam. Ma ekran IPS i Dolby Audio™ Premium.

dobry wybór, jakbyś jeszcze ssd dorzucił do niego to gitarka

Nie widzę tu jakiejś wzmianki o systemie operacyjnym więc podrzucę bez.

Asus VivoBook Pro N580VD (N580VD-E4622) - 3099zł w promocji :wink:

W żadnym laptopie nie będziesz miał dobrego wyjścia audio. To są zawsze pierdziawki. Jest jednak ogromny wybór DACów na USB. Już w granicach 500zł da się znaleźć coś przyzwoitego, np to: http://allegro.pl/karta-audiotrak-prodigy-cube-black-usb-kurier-0zl-i7245871387.html
Jeśli chodzi o laptopy to niezmiernie polecam serię Dell Latitude, chociaż w założonym budżecie może być ciężko z nowszym modelem. To są przyzwoite biznesowe laptopy, a nie jakiś konsumencki szmelc. Nie bez znaczenia jest gwarancja NBD On-site, czyli po zgłoszeniu awarii masz następnego dnia u siebie w domu lub gdziekolwiek jesteś technika z częścią zamienną.

1 polubienie

System operacyjny sobie dogram sam, więc nie konieczny. Tak chodzi mi o dźwięk bo na pewno będą podpięte pod niego głośniki. Pod stacjonarnym mam soundblaster se od creative i nie ma opcji żeby na laptopie który kupię było gorzej

Jeżeli opcją jest dźwięk, to tylko zewnętrzna “karta” podpięta przez USB. W laptopowych składakach nie znajdziesz wyrafinowanych układów audio. Jak już coś to tylko jakieś podstawki z oprogramowaniem klasy premium, które coś tam kombinuje by dźwięk był “ładniejszy”. Mam Lenovo Y700-15isk i tam też taki soft wyciska siódme poty by dźwięk był milszy dla ucha, choć nie oszukujmy się do zewnętrznego DAC długa jeszcze droga.

Gdybym nie napisał to bym nie wiedział w takim razie dokupi się zewnętrzną kartę to na pewno :slight_smile: kwestia wyboru laptopa w sumie ten Asus z góry nie jest głupi ale jeśli macie jeszcze jakieś propozycje to byłbym wdzięczny

nie bieraj 15,6, jeżeli miałeś desktopa, to 17,3 szukaj:) Przez długi czas będzie ci przeszkadzało, że ekran jest …bardzo mały :slight_smile: policz 19 lub 21 a 15,6 :slight_smile:

No no ja mam 24 u siebie to słuszna uwaga, z cienkimi ramkami może coś

Problem z większymi matrycami jest tak, że mocno podwyższają cenę laptopa :slight_smile: w końcu matryca jest najdroższym elementem :smiley:
Podrzucę dwie fajne opcje z 17,3. Faktycznie będzie ci łatwiej przejść z dużego monitora
Asus:


Lenovo:

Taka niska roździeczość ekranu?

Chyba pod słabowidzących by nie włączali DPI 120+

ja się nie orientuje dla mnie roździelczość to roździelczość 1980x chyba powinna byc miniumum

Lenovo Ideapad 720-15 i5/8GB/256/Win10X RX550
Matryca FULL HD matowa IPS lepsze kąty widzenia, aluminiowe wykonanie, całkiem mobilny, podświetlana klawiatura, dysk SSD PCIe, procesor 8 generacji 4 rdzeniowy.

Acer Aspire 5 i5-8250U/8GB/120+1000/Win10 GT940MX FHD
Matryca FULL HD matowa IPS, dwa dyski wewnątrz laptopa duża wygoda, przyzwoite wykonanie częściowe z aluminium, podświetlana klawiatura, procesor jak wyżej.

Gajwer w końcu ktoś chyba trafił w punkt o takie coś mi chodzi takiego laptopa szukam Dzięki!