Przesiadka na Windows 8?

Jeśli jakieś aplikacje nie działają, to pewnie jest gdzieś jakaś solucja w sieci; nie spotkałem się z czymkolwiek, co by działało od Visty w zwyż, a na 8-ce nie (a ClearCase jest tu dobrym przykładem). Reszta Twoich argumentów raczej dotyczy działania w “menu start”, w desktopie działa jak działało wcześniej.

W 3.1 też nie było Start, ba, nie było paska zadań, a Manager Programów - jak w Windows 98 tego zabrakło, to “wyjadacze” też narzekali.

Jednak lepiej instalować czysty system. Ja zrobiłem aktualizację z zachowaniem plików i ustawień i uruchamiał się wolno, tak jak poprzedni system. Nawet po usunięciu zbędnych śmieci po starym systemie. Ostatnio ponownie zainstalowałem windowsa 8 za pomocą dostępnego na stronie Microsoftu instalatora, tylko wybrałem czystą instalkę. Uruchamia się od momentu pokazania się okienka do widoku strony startowej 8 sekund.

Ja inwestowałem w nowego kompa około 4000 zł ze względu na pracę na sony vegas, adobe af, oraz ps. Uważam że windows 8 to jeden z najlepszych systemów, nie tylko na dotykowe zabawki. Jest dużo szybszy od 7, i wygodny w obsłudze.

Od pojawienia się “kafelek” 7 sekund

Laptop Hp 650

58636388.png

Ja na szczęście mam przyzwyczajenia do Windows+R i Windows+E więc braku startu odczuwam mniej. Dodatkowo jakby ktoś nie wiedział po wciśnięciu klawisza windows lub kliknięcia w prawym dolnym rogu tak że przechodzi nam do kafelek zaczynamy pisać. Po wpisaniu np. calc czy kalk i wciśnięciu enter właśnie w kafelkach uruchamia się kalkulator, po wpisaniu mspaint uruchomi się Paint, po wpisaniu samego Paint też uruchomi się paint. Np. żeby uruchomić Worda z Uruchom trzeba wpisać winword i po wpisaniu tego w kafelkach też się odpali Word ale możemy wpisać samo Word. Kafelki działają tak samo jak menu start. Dodatkowo jak w kafelkach wpiszę “dodaj usuń” i po prawej kliknę na urządzenia czy ustawienia to wyszukuje tego ciągu w panelu sterowania. Ogólnie ja też odnoszę wrażenie że działa szybciej szczególnie przy hibernacji. Jeszcze nigdy nie był system tak szybko gotowy do pracy, w Win 7 potrzebował jeszcze trochę czasu żeby się załadować mimo że już pokazał pulpit

Z tego co widziałem na reklamach ten system jakby bardziej skierowany jest dla młodzieży…zastanawiam się na ile może mieć profesjonalne zastosowanie jeśli np ktoś zajmuje się grafiką

Moim zdaniem warto przejść na Win8 no chyba że masz grafikę AMD wtedy trzeba się liczyć z dość dużą stratą fps po za tym jak komuś nie pasuje metro to może przywrócić explorera z windows 7 i tym samych wyłączyć badziewne metro.

http://forums.mydigitallife.info/thread … -Windows-8

@RMK_99 - wszystkim radzisz wyłączyć modern ui a czy Ty zrobiłeś to? Za Twoją radą próbowałem to zrobić i niestety nie da rady. Ze trzy razy error. Mam win8 pro 64 bit.

A na pewno robisz poprawnie ?

Tu masz krok po kroku:

https://www.youtube.com/watch?v=DzNOXkJF044

@RMK_99 = masz rację, źle robię. Nie mam płyty z win7 tylko płyty recovery, które nagrałem przy pierwszym uruchomieniu laptopa. A z płyt recovery nie można tego zrobić. Nie chcę ściągać explorer.exe win7 z internetu bo nie chcę mieć żadnych “dodatków” w systemie. Tak więc klapa.