Przesiadka na Windows 8?

Ostatnimi dniami zastanawiam się nad kupnem tego całego Windowsa 8 - już za 3 dni premiera :smiley: . Obecnie jadę na Win 7 HP x86. Czy po prostu warto mi się przesiadać na “ósemkę” (konfiguracja lapka w moim podpisie). I jeżeli chodzi o architekturę to chyba x64,tylko właśnie nie wiem czy te 3GB ramu starczy do komfortu :expressionless:

Na twoim miejscu pozostałbym przy Windows 7. :wink: I darowałbym sobie przesiadkę, no chyba że wraz z nią planujesz inwestycje w nowy sprzęt z ekranem dotykowym. :smiley:

Nie no właśnie inwestycji w ten sprzęt już nie planuje,jak coś to w niedalekiej przyszłości całkiem nowy. Pytam bo tak przeglądałem internet i te przeróżne testy jakich nie wykonują w porównaniu Windows 7 vs Windows 8 to niby w tych benchmarkach trochę ta “ósemka” wydaje się być szybsza. Jak jest naprawdę nie wiem. Tyle co ją na oczy widziałem ściągnełem jakąś betę albo może to już CP było i wyleciała po dniu zabawy z nią. Dlatego pomyślałem,no dam jeszcze szanse powrócę może do niej. Ale skoro nie ma sensu to zostanę jednak chyba przy 7.

A czy TY te benchmarki używasz? Powinieneś zadać sobie pytanie - Czego ja najczęściej używam i czy Windows 8 pomoże mi to wykonywać szybciej? Jeśli korzystasz z komputera do neta i standardowych multimediów (muzyka, zdjęcia filmy) i oczywiście dużo klikasz w “Start” to powiem Ci że nie warto wydawać kasy na Windows 8.

Ja zainstalowałem Windows 8 RTM i używałem przez 3 dni, praca na nim była ciężka. Na pewno przez to że nie znam go tak dobrze jak Windows 7, ale tak naprawdę brak menu “Start” była najbardziej odczuwalny. Zwykłe uruchomienie kalkulatora stanowiło już wyzwanie :stuck_out_tongue: W Windows 7 klikam start wpisuje w wyszukiwarkę “kalk” i mi się pojawia, ewentualnie mam na liście najczęściej używanych prograów, a w Windows 8 (oczywiście pracując w trybie Desktop) musiałem przejść do interfejsu Modern i gdzieś tam z boku musiałem przypiąć sobie kalkulator, ewentualnie przesunąć myszką do prawej krawędzi monitora, poczekać chwilkę aż wyjedzie ten cudowny pasek, wybrać szukaj, wtedy przełącza się w tryb Modern, wyszukać, kliknąć, znów przełączenie w Desktop i dopiero jest kalkulator, niby też wszystko sprawnie, ale samo to przełączanie sprawia wrażenie dłuższej tej procedury.

Zresztą są dostępne wersje RTM w necie, więc zamiast wydawać kase, a później żałować, zainstaluj, testuj do premiery, a później zdecydujesz co dalej.

Co do twoich 3GB RAM i wydajności na X64, to tak naprawdę na tych 3GB X64 czy X86 będzie działał tak samo. Tak naprawdę system X64 instaluje się jeśli ma się więcej niż 3GB RAM, ja obecnie używam X64 ale to dla tego że mam 6GB, ale czy działa on szybciej niż X86 - nie widzę różnicy.

odpuść sobie na jakiś czas, niech ludzie którzy go używają się wypowiedzą, poczytaj recenzje. Nie ma sensu kupować go od razu po premierze :wink:

Nie,nie używam benchmarków bo po co mi to mówię tylko co tam w necie jest powypisywane i tak jak mówisz michal.a86 głównie do net,zdjęcia,filmy,muzyka etc. Chodziło mi głównie o szybkość działania tego OS (czy jest duża różnica w wydajności,w codziennej pracy),bo przez ten jeden dzień miałem chyba więcej termedii ze wszystkich jeszcze bardziej niż Ty z kalkulatorem :lol: dlatego to wy…! Było to pod koniec lata. Ale na razie raczej zostanę przy Win 7 a spróbuje podejść jeszcze raz do ósemki i pobiorę 90 dniową ale wątpię że się raczej szybko polubimy :x

Ja nie zauważyłem różnicy w szybkości między Windows 8 a Windows 7, no może z wyjątkiem startu systemu, bo to poprawili, chociaż co ja Ci będę o tym pisał jak tobie pewnie Windows 7 na SSD wstaje jeszcze szybciej :stuck_out_tongue:

Jeśli zostajesz na razie przy swoim starym dotychczasowym komputerze to ja radzę ci pozostać przy systemie Windows 7. Ewentualnie jak chcesz potestować to jest dostępna 90 - dniowa wersja testowa Windows 8 na stronach Microsoftu http://msdn.microsoft.com/en-us/evalcen … 54510.aspx

A ja Ci powiem, że zainstalowałem Win 8 na VirtualBoxie i mi się podoba - (obecnie korzystam z Win 7x64) uruchamia się migiem, mam wszystko pod ręką na kaflach albo po kliknięciu dolnej belki, oprogramowanie, którego używam na “7” instaluje się poprawnie i działa na “8” - od dzisiaj jako domyślnej wyszukiwarki używam Google, a nie Bing’a, poza tym jest jeszcze wiele fajnych usprawnień o których jest cicho… wszyscy czepili się Modern UI - nie wiem może jestem za stary, ale mi START nie jest potrzebny bo wszystko czego potrzebuje mam na pulpicie, a do START zaglądam jedynie w poszukiwaniu opcji UNINSTALL :slight_smile: Dlatego ja jako jeden z nielicznych pochwalam Win 8 zwłaszcza po ostatniej aktualizacji.

ściągnij testową wersję z adresu, który podał Pablo79 , ja tak zrobiłem zaraz po pojawieniu się tego systemu na serwerach MS, wielkim fanem windowsów nie jestem, ale jest zauważalnie szybsza od 7, lepsza (np. zachowuje stan programów po wylogowaniu się). Polecam wypróbować, ja tam czekam, aż się w sklepach pojawi. Mam co prawda 8 GB ramu, ale dołożenie pamięci w Twoim wypadku jest możliwe i nie kosztuje to majątku (3 GB to generalnie na Windows 7 chyba minimum, warto rozszerzyć nawet jakbyś miał nie zmieniać systemu)

Ja odnotowałem szybszy start systemu, znacznie szybsze kopiowanie plików, szybsze uruchamianie aplikacji oraz gier.

Czyli generalnie śmiga jakiś mały procent szybciej na wszystkim

szybciej, szybciej. Wczoraj zainstalowałem wersję finalną. Nie wiem, jak z grami, bo co najwyżej w pasjansa albo sapera zagram, ale podobno też lepiej. (chociaż na mój gust, consumer preview uruchamiał / wyłączał się szybciej, ale może tam nie wszystkie usługi były aktywne, nie wiem).

No na moim leciwym lapku (konfiguracja w podpisie) też widzę jakąś różnice na +. Tylko że Intel jeszcze nie wydał sterowników do mojej karty pod Windows 8 i śmigam bez:/,ale to osobny temat :slight_smile:

A czy jesteś pewien, że nie jest to spowodowane czystą instalacją nowego, nie zaśmieconego systemu?

@up

ja odnotowałem start systemu szybszy o ponad 5 sekund na dysku ssd ale jak nie musi ładować tej przezroczystości to mniej ramu zajmuje

system działa sprawniej na laptopie dell inspirion 17r, 7720, pozdrawiam

Ja właśnie dzisiaj zakupiłem windows 8 pro i jestem bardzo zadowolony chociaż mam słaby sprzęt to śmiga bardzo ładnie.uruchamia się w 12 sekund (u mnie).

No dobrze, ale dajcie znać jak Wam gry chodzą na 8, jakie tytuły uruchamialiście? Może jakieś starsze gierki?

Ostatnio kupiłam laptopa z win.8 i powiem szczerze że wolę win.7. 8 SZYBKO się włącza, ale mam problemy z aplikacjami (część nie działa) trzeba się prawie wszędzie logować i zakładać konta, nie ma podstawowych gier, aplikacje te które są za darmo są “biedne”…Często jak wchodzę na jakieś strony internetowe to mi się “wysypują” nie wiem czego jest to wina…i muszę jeszcze raz wchodzić aby dobrze wyświetlał system strony. Bardzo brakuje mi klawisza startu na pasku…