Przesiadka z mobilniaka na stacjonarkę + zestaw do 1700 zł

Siema Wszystkim
Od jakiegoś czasu chcę przejść na spacjonarkę ale jednak ciągle sam próbuje złożyć takie komponenty, które będą w mój gust, tańsze oraz lepsze… mam już swój zestaw za 1700 zł do dalszej rozbudowy ale myślę że mogę jeszcze bardziej zejść z ceny albo za tą samą cene znaleść lepsze podzespoły. Komputer będzie do spokojnej przeglądarkowej pracy jak i do montowania filmów oraz grania w weekendowe dni. Procesor chcę z strony czerwonych na socket am4 gdyż AMD odferuje na tym gnieździe słabe jak i najmocniejsze procesory. Kartę graficzną chciałbym kupić używaną bo wiem że zadbana jeszcze kupe lat będzie służyć a wydawać na nową na dzień dzisiejszy nie idzie w parę.

  • Poniżej wstawiam mój aktualny zestaw i chciałbym zejść poniżej 1600 zł oferując tą samą wydajność albo nawet i lepszą

PC2 do 1735 pln.txt (903 bajty)

Co sądzisz o tej konfiguracji w takiej cenie i czy jest opłacalna?

Wyrzuć dysk nvm i masz swoja oszczędność 100 zł, kupujesz już 480 GB SSD, masz stary HDD, więc wystraszy.

Nie, i nie wierz, ze dzięki nvm będzie cud, miód i super płynnie. Stosunek wygląda mniej wiecej tak, ze ssd jest 10 x szybsze od HDD, a nvm jest o 10% szybsze od ssd w codziennych zastosowaniach (czyli start systemu będzie trwał 9 zamiast 10 sekund).

Z używanymi będzie to samo, na 100% za 400 nie kupisz nic trwałego/wydajnego. Zakładanie, że jakieś smok pokroju Radeona 79xx posłuży lata, to bardzo ryzykowna teoria. Podobnie liczenie, że pracujące przez parę lat w koparkach Radeony 570 czy starsze 470 są “bezpieczne”. Zresztą ten zasilacz wiele więcej od 75W karty nie wytrzyma, 100 to max.

Do wyboru masz w sumie tylko gtx 1050 2 GB lub RX 560, z tej pary polowałbym na RX 560 4 GB, na nich raczej nie kopano, a więcej vram nieco pomoże mu. Natomiast nie jestem pewien, czy ten zasialcz ma dodatkowe zasilanie i czy 560 nie będzie go wymagała.

1 polubienie