Przesiadka z playstation na xbox

Witam
Jestem wieloletnim użytkownikiem konsoli od sony. Najpierw ps3 teraz ps4 więc wiem jak to wszystko działa. Ale z uwagi na fakt, że ceny nowych ps5 zarowno zwykłego jak i bez napędu są zaporowe więc zastanawiam się nad przesiadką na xbox series s. Koszt od 1100-1400zł ale nie ogarniam tych abonamentów… Jak to jest? Można kupować gry w Microsoft store i game pass czyli mamy dwie drogi dystrybucji gier? Krótko mówiąc chce kupić konsole i gre oraz mieć możliwość grania z innymi co musze kupić aby to uzyskać?

Z góry dzięki

Abonament Game Pass, to coś podobnego do Steam;owego (?) abonamentu. Wykupujesz to i masz możliwość pobierania gier, Microsoft Store pozwala na pobranie gry i przypisanie jej na własność.

Czym innym jest sklep, a czym innym usługa sklepu. Potraktuj GamePass jak odpowiednik PlayStation Plus Pro (czy jak oni to tam nazwali teraz).

W e-sklepach gier się nie kupuje tylko wypożycza. W przypadku GP/PS+ „darmowe” gry będą dostępne tak długo, jak będziesz przedłużał abonament. W przypadku jednostkowych „zakupów”, tak długo aż będziesz posiadać konto w usłudze.

Zrobiłem małe śledźtwo i ustaliłem, że.:

  1. Mamy sklep Microsoft tutaj można kupować gry „na własność”
  2. Mamy usługę Live Gold pozwalającą na granie w gry z innymi graczami (czyli multiplayer)
  3. Mamy usługę Gamę pass „podstawowa” wypożyczanie gier i kupowanie po niższych cenach
    ale działa tak długo jak długo przedłużamy usługę. W przeciwnym razie tracimy dostęp do wszystkiego do czasu ponownego wykupienia usługi.
  4. Mamy usługę Gamę pass „ultimate” tak samo jak w podstawce ale dodatkowo mamy dostęp do grania w chmurze i wsteczna kompatybilność ze starymi tytułami…

Jeśli dobrze to rozpracowałem to wystarczy kupić grę + Live Gold i można cieszyć się rozgrywką online :slight_smile: tylko pytanie czy tak to działa…

Tak, z tym że GamePass Ultimate, oprócz dostępu do tej „wypożyczalni gier” zawiera w sobie Live Gold, czyli możliwość grania w multi.
Do tego w Ultimate masz też możliwość grania w chmurze. Sprawdza się, jeśli chcesz zobaczyć czy warto ściągać ponad 100GB jakiejś gry :slightly_smiling_face:

Series S ma bardzo mały dysk. Warto się dwa razy zastanowić, czy Series X nie ma większego sensu.

Dokładnie.

Może jest w śród was posiadacz xbox’a… chciałbym zamienić miejscami klawisze LT i LB oraz RB i RT… Chodzi o to aby górne triery były dolnymi i na odwrót… Na PS4 tak miałem ustawione. A tutaj w mapowaniu przycisków niewiedzę takiej opcji… może coś źle robię…