Przesiadka z starszej na nowszą karte graficzną

Witam!

Ostatnio dokonałem zakupu nowej karty graficznej, a mianowicie Geforce 6800 GS.

Mam więc pare pytań i proszę o opdowiedzi…

  1. Wcześniej miałem RADEON’a 9000 64MB, a teraz mam powyższego Geforca. Czy niepowinienem pozmieniąc czegoś w BIOSIE, aby dokładnie skonfigurować nową karte [są tam wyustawiane jakieś wartości na 64MB i wiele rzeczy powyłaczanych ( 64MB miała moja poprzednia karta… ta ma 128MB)]?

  2. Pochrzaniłem cos ze sterownikiami i będe je instalował jeszcze raz… lub po formacie… mam zamiar zainstalować taki model sterowników ( 84.21_forceware ) i z tego co doczytałem to moge jako "nakładke na TE sterowniki zainstalować stery OMEGI… poprostu jedne na drugie… czy moge tak zrobić?

  3. Można na tej karcie odblokować dodatkowe potoki? "Słyszałem, że tak… słyszałem

Link do tej karty TU

1.W BIOSIE jeśli masz xp nic nie muszisz zmieniać bo on i tak sam wybiera akórat tą wartość(to nie ma nic wspólnego z jej pojemnością tylko ile ramu możę używać)

2.Najlepiej zainstaluj najnowsze stery ze strony producenta lub sterowniki OMEGI ale je sie nie instaluje jeden na drugi tylko poprostu pobierasz je i instalujesz (OMEGI mają pare dodatkowych bajerów itp są przerobioną wersją tych od producenta)

3.Można najlepiej zrobić to poprzez BIOS ale nie ten o którym pisałeś(płyty głównej) tylko specjalnym narżedziem podmienić BIOS w karcie na taki z odblokowanymi funkcjiami itp oczywiście trzeba robić to ostrożnie (i nie wiem czy gwarancji nie stracisz)

ja mam GE Force 6200LE i ci zazdroszcze tej karty a tak pozatym to ja nic bym nierobil przy niej zainstalowal stery i zostawil w spokoju :):):slight_smile:

musisz dokładnie wyczyścić system z pozostałosci po sterach radeona np. programem driver cleaner

wartość tą należy ustawić na połowe wartosci pamięci fizycznej zainstalowanej w kompie lecz nie więcej jak 128Mb

Z jakiego sysa korzystasz ?? jak z xp to zostaw i lepiej w BIOSIE nic nie ruszaj oczywiście jeśli masz inny i masz 1Gb ram to ustaw dla karty 256 lub więcej

Tak się składa, że mam WIN XP PROF. SP 2 z 1 GB RAM…

Więc mam to zmieniać czy zostawić… do czasu reinstalki sterowników.

Moge cos jeszcze pozmieniać w BIOSIE, aby wydajność karty wzrosła?

Zastanawiam sie na formatem… wywale wsio i będe miał najczystszy wynik… na czysto.

Jak na razie ja nie mam się z czego cieszyć… musze WSZYSTKO ustabilizować :wink:

Czyli nie ma różnicy bo xp i tak sam dobiera i nie patrzy na to co tam jest wpisane.

Najlepiej to wgraj sobie narazie te OMEGI tam bedziesz mógł sobie podkręcić itp bo grzebanie w BIOSIE karty to nie wskazane najpierw najlepiej sprawdź ile MHz pociągnie ta karta.

Podkręcasz o 5 do10 HZ i robisz test 3dMark np 2001 puszczasz oczywiście cały test jak nie ma plam na ekranie albo innych aerfektów i komputer się nie znawiesz możesz próbować wyższe wartości.

Nie kasujcie tego kurde jak mozna zintegrowana karte zintegrowac do 100% w biosie ?? bo nie wiem prosze was o pomoc !!

bo mam problem mam nfs mw i po 4 min sie wylancza gra mam takze css tzn counter strike source i chodza tylko male plansze jak chce wlonczyc de_dust 2 to sie zacina jak holera wiec moze powiecie mi jednak jak latwo zintegrowac karte do 100% ? i gdzie wiem tylq ze w biosie ale nie wiem wogule co i jak plz help

a to dlaczego musi płyte wymienić???zintegrowana się wyłącza jak wepniesz grafe w AGP

masakra355 nie opowiadaj bajek - nie wiem, nie piszę.

Masakra jak cię proszę nie wypisuj głupot!!

Płytę musi wymienić tylko wtedy jeżeli ma AGP a nowa karta ma złącze PCI-E :!:

Nieprawda, kartę zintegrowaną wyłącza się w BIOSie.

Ale koledze atomusowi chodziło o to że jak się wepnie karte to dopiero się wyłancza w biosie zintegrowaną.A nie najpierw sie wyłancza zintegrowaną a później wkłada na agp. :wink:

Nic lepiej nie kombinuj w bosie.Za dużo podkręcisz karta do kosza

Nie wolno tak robić ! Sam miałem taki przypadek kończyło się na formacie.Najlepiej zainstaluj stery producenta nvidia.

A czy słyszałeś też, że się traci gwarancję ??

Strace gwarancje nawet jeśli po odblokowaniu wszystko będzie chodziło dobrze?

Pierwszy raz o czymś takim słysze… jakbym spalił karte podczas tego procesu to tak, ale nie jak wszystko jest O.K…

Tak.Stracisz gwarancję nawet za podkręcanie !!

Najpierw muszą to udowodnić :twisted:

Dobra Panowie… MAMY ICH !!

Nic nam nie udowodnią :smiley:

Powiem, że była WIELKIA burza i wszystko porwała!

:lol: Dix niezle OT :smiley: :lol:

odnośnie tematu, to krecenia softowego nie da sie udowodnic :smiley: gorzej jak rozwalimy karte ze zmienionym biosem lub jakims zewnetrznym modem na karcie :smiley:

POCO USUWACIE TO CO JA PISZE ODPOWIEDZCIE MI JAK SIE INTEGRUJE KARTE DO 100% OK ?? TYLKO TO CHCE WIEDZIEC

A ja jeszcze takie małe pytanie…

Podkręciłem karte graf. i che wgrac nowe sterowniki właśnie do karty graficznej… czy taktowania pozostaną takie same po wgraniu nowych sterowników?

Dzięki.