Przesiadka z wersji 32 bit na 64 bit

Witam

 

Mam system Windows 8, który zakupiłem w dniu premiery za 120 zł po przez uaktualnienie z Windows XP do Windows 8 Pro. Aktualnie siedzie na wersji 32 bitowej, ale zamierzam przejść na wersje 64 bitową gdyż mam 6 Gb ram, a mogę korzystać tylko z 3 Gb ramu, a zauważyłem, że gry coraz częściej wymagają minimum 4 GB ramu.

 

Moje pytanie jest następujące: Jak prawidłowo zmienić system na 64 Bity? Skąd sciągnać ofcijalnie Windows 8 Pro 64 bit. Czy przed istalacją powinienem coś ustawić w obecnym systemie? Jak zrobić by jak najwięcej ustawień prywatnych zachować przy zmianie wersji, bo pamiętam, że ósemka umożliwia zapisywanie takich rzeczy. Czy podczas wgrania już systemu powinienem osobno sciągać sterowniki do karty graficznej czy system sam wszystko wgra w najnowszej wersji?

 

Za pomoc bardzo dziękuję.

Musisz zainstalować system na czysto. Zaktualizować się nie da.

Licencja czy upgrade nie jest przypadkiem przypisana również do wersji bitowych tzn x86i x64?

Jeśli tak to nie zainstalujesz z klucza x86 wersji x64

Wiem to że nie mogę zaaktualizować, ale skąd mogę legalnie pobrać wersje 64 bitową? I czy woglę mogę przejść z wersji 32 bitowej na 64 bitową, legalnie?

Potrzebny Ci będzie obraz z systemem ( pl_windows_8.1_with_update_x64_dvd_4048328.iso ) oraz klucz instalacyjny http://technet.microsoft.com/en-us/library/jj612867.aspx