Przesiadka z Windows 7 na 10 - warto przy kilkuletnim komputerze?

(se3a) #1

Witam drodzy użytkownicy,

Aktualnie na moim komputerze stacjonarnym przeznaczonym tylko i wyłącznie do przeglądania stron, oglądania filmów i produkowania muzyki znajduje się przestarzały dość Windows 7. Czytałem trochę o "dziesiątce" i dość poważnie zastanawiam się nad aktualizacją OS'a.

Zwracam się do Was z pytaniem, czy Windows 10 jest bardziej stabilny i czy mój komputer będzie sobie z nim radził lepiej niż "świeża" siódemka. PC spełnia wymagania minimalne jednak nie chciałbym, żeby łapał niepotrzebne zwiechy. Poniżej parametry komputera:

Intel Core 2 Duo 6700 @ 2.66 GHz
3 GB RAM DDR2
Dysk SATA 500 GB
Karta graficzna GeForce 8800 GT (DX9, WDDM 1.1)

(prz3m3k84) #2

Jestem użytkownikiem 8 letniego laptopa i powiem, że sprzęt działa żwawiej na 10 niż na 7. Najlepiej jest wykonać czystą instalację 10 z użyciem klucza z 7 tak, by system był świeży bez pozostałości po starszym Windowsie.

Mój lapciak ma takie parametry:
CPU: C2D P7350 - tylko dwa wątki.
GPU: GeForce 9600M GS 1 GB VRAM.
4 GB RAM.
HDD: Hitachi 500 GB 5400 RPM.
Reszta mniej istotna.
Postawiony świeżo system zainstalował prawie wszystkie sterowniki z automatu i z WU. Ręcznie musiałem doinstalować tylko czytnik kart pamięci.

(Dominik121102) #3

Zdecydowanie jeżeli już, to instalacja na czysto. Po aktualizacji z zachowaniem plików osobistych, ustawień i programów mój 3-letni laptop chodził tak wolno, że już chyba szybciej by chodził na Viście. Zrzuciłem z niego pliki, zainstalowałem na czysto Win10 i śmiga. Po updacie 2-letniego komputera stacjonarnego który na 8.1 chodził jak burza to samo - prawdopodobnie wolniejszy niż Vista. Na nim po prostu wróciłem do 8.1 bo nie miałem gdzie zrzucić tych prawie 700gb.

A ja Ci powiem że jeśli Ci komputer działa to nie ma sensu przesiadka. Mam czysta płytę z kluczem win x64 Home a komputer na tym systemie po prostu nie może [pracować , zawieszanie sie systemu a do tego dodać problemy z win update skierowały mnie w stronę linux mint Mate x 64 ( mam 8GB ram( więc stąd x64

(Bogdan_G) #5

Wpierw sprawdziłbym, czy support producenta płyty przewidział i udostępnia sterowniki do sławnego Windowsa X. Kilkuletni sprzęt nie znaczy, że data produkcji podzespołów nie będzie odbiegać od zakresu dat, np - z którego roku jest procesor. Jak sprawdzisz, że są sterowniki pod płytę i win10, to śmiało instaluj nowość.

Czy to nie minęło 10 lat od daty wprowadzenia procesora na rynek?