Przesiadka z Windows 7 na 8?

mam zamiar zainstalować na moim lapku Windows 8? czy ciężko jest się przestawić na kafelkowe okienka?

Nie wręcz przeciwnie, system jest moim zdaniem dużo lepszy i szybszy od Windows 7, a jeżeli jesteś bardzo przyzwyczajony do menu start to polecam program StartIsBack, który przywraca menu start znane z Windows-a 7. Tylko przed instalacją upewnij się czy, aby na pewno do Twojego laptopa są dostępne wszystkie sterowniki pod Windows 8/8.1.

Dla kogoś przyzwyczajonego do interfejsu XP->7 ciężko. Ale jak Ci nie przypasuje zawsze możesz zainstalować http://www.dobreprogramy.pl/Classic-Shell,Program,Windows,35757.html

pod myszkę kafelki się nie nadają nawet sam M$ usznał to za porażkę i w kolejnym windows powróci menu start i nie będzie tego interfejsu z kaflami

Cześć,

 

Kwestia gustu i własnych przyzwyczajeń. Pobierz wersję testową, zainstaluj i sprawdź sam, czy na nowym systemie będzie ci się pracowało komfortowo.

Z kafli nie ma konieczności korzystania. Menu Start jest inne co nie znaczy że jest gorsze. Kwestia przyzwyczajenia.

Wg mnie warto przejść na 8, dokładniej na 8.1 bo sama Ósemka jest kulawa.

8 ogólnie jest kulawe i brzydkie dopiero kolejny Windows będzie zrobiony pod deskop, 8 ma interfejs typowo na tablety 8.1 to poprawki ale niepełnosprawności nie wyleczy. Metro yo krok w tył.

Moim zdaniem możesz śmiało instalować ósemkę, z interfejsu okienkowe nie korzystam, a sam system jest dla mnie lepszy niż Windows 7. Moim zdaniem głównym powodem do instalacji tego systemu jest to, że powinno się nadążać za postępem i minimalizować problem fragmentacji systemów :stuck_out_tongue: Będzie Ci się pracowało równie wygodnie jak na siódemeczce. :slight_smile:

Myślę, że przesiadka na system wersji 8 jest jak najbardziej prawidłowy. Windows 8 jest szybszy od 7 i od XP to na pewno. Jeszcze zależy jaki sprzęt jak masz 2GB Ram i 2Ghz to będzie ok. Poczujesz tą prędkość. Co do kafelek. Są jak dla mnie bardzo dobre i pożyteczne. Wszystko ładnie ułożone i wgl. Ale ja bym radził przenieść się z 8 potem na 8.1 gdyż ma jakieś tam lepsze opcję. Ja się nie przesiadam bo boję się, że część programów przestanie działać i będę musiał wszystko od nowa instalować dlatego radzę najpierw zainstalować 8 a potem czym szybciej tym lepiej aktualizacja do 8.1 :slight_smile:

Aplikacje napisane pod 7 czy 8 będą działać na 8.1 bez problemu dla nich różnicy nie ma między tymi systemami.