Przesiadka z XP na 7

Mam Windowsa XP i mam w planach przesiąść się na siódemkę. Lecz mam maly dylemat. Moje pytanie jest zwięzłe. Czy sterowniki urządzeń (drukarka, karta graficzna itp.), które działają w XP, będą działały w 7 ??? Dokładniej, czy sterowniki, które mogę zainstalować w XP, będę mógł zainstalować również w 7 ???

Do takich celów służy Upgrade Advisor

http://www.microsoft.com/windows/window … visor.aspx

Uruchom i sam się przekonaj

Nie muszą. Czego jednak się obawiasz. Jeśli sprzęt nie jest kompletnie no-name, to producent uaktualnia sterowniki. Nie możesz wiecznie żyć erą XP i wpychać wszystko z niego do innych systemów. To już nie te czasy - XP odchodzi w niebyt.

Jeżeli kupisz WIN 7 PROFESSIONAL to tam masz wirtualną maszynę XP ; )

Aczkolwiek ja używam 7 (przeskoczyłem z XP, bo już mu “odwalało”) i nie mam z niczym problemu. Bardzo stary masz sprzęt ? Producenci teraz na swoich stronach umieszczają odpowiednie sterowniki do 7 : )

Może na samym początku podałbyś nam parametry swojego komputera.

Niby tak, tylko trzeba pamiętać, że aby to uruchomić, procesor i BIOS muszą obsługiwać Virtualizacje. A z tym już gorzej.

Sterowniki do Windows 7 można pobierać przez Windows Update - bardzo dobrze sobie z tym radzi. Czasem działają te od XP, czasem od Visty, a czasem najzwyczajniej w świecie producent urządzenie udostępnia sterowniki pod Siódemkę :wink: Więc nie ma się czego obawiać.

A więc tak.

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-M61SME-S2 v2

Typ procesora DualCore AMD Athlon 64 X2, 2700 MHz (13.5 x 200) 5200+

Pamięć 1 GB

Karta Graficzna ATI Radeon HD 2400 PRO

Drukarka HP Deskjet F380

USB 2.0

Wymieniłem wszystkie urządzenia, do których zawsze po instalacji XP instaluje sterowniki (oprócz RAMów).

Dzięki za pomoc. Dzisiaj jadę kupić Windowsa 7 Ultimate Edition. I jeżeli będzie mi się chciało, to zainstaluję 7 dzisiaj.

Przy tej konfiguracji nie będzie żadnych problemów z pracą pod Windows 7. Nie masz się czego obawiać

Dziękuje Wam za odpowiedz. Widzę, że na tym forum, a dokładniej na jego użytkownikach, można polegać.