Przesłanie dzwięku i obrazu z PC do TV


(Agtal) #1

Witam.

Było na ten temat już trochę wątków, ale na żadnym nie znalazłam odpowiedzi. Chciałam zapytać jak najprościej podłączyć komputer do telewizora tak, żeby telewizor odbierał i obraz i dźwięk. Zwykły kabel DVI->HDMI przesyła tylko obraz, natomiast gdy podłączam drugim kablem jack, 2x chinch, wtedy w TV muszę zmienić wejście z HDMI na av2 lub component (w zależności gdzie podłączę) i przesyła sam dźwięk, bez obrazu. Nie da się tego jakoś połączyć? Bardzo proszę o odpowiedź.

http://waa.ai/Fpz

http://waa.ai/Fpj


(Bobej) #2

Pomimo kiepskiej jakości zdjęcia wydaje mi się, że widzę wejście AUDIO IN. Jest do zwykły jack 3,5 mm, który daje dźwięk do PC IN i zazwyczaj pierwszemu złączu HDMI. Zrób dokładniejsze zdjęcie, lub przepisz oznaczenie.

image_id: 5358


(system) #3

nie wiem hdmi - hdmi ? ja tak mam i wszystko działa


(Agtal) #4

http://waa.ai/Fpw

http://waa.ai/Fpy

Ale niestety przez to wejście też próbowałam normalnym jackiem i cisza... nie mam pojęcia dlaczego ;/


(Bobej) #5

To dziwne. Moja siostra nie ma HDMI w komputerze, więc używa DVI-HDMI + jack i działa prawidłowo. Na pewno wszystko masz poprawnie podłączone? Obraz koniecznie pod HDMI/DVI 1 (to z tyłu) i audio do AUDIO IN (RGB/DVI).


(Agtal) #6

Dokładnie tak mam podłączone, raczej ciężko tu się pomylić, nie jest to skomplikowane. Nie trzeba czegoś specjalnie ustawić w telewizorze czy komputerze...?

Tak dla uzupełnienia dźwięk VIA High Definition Audio, karta graficzna NVIDIA GeForce GTS 250

Telewizor LG 26LD350-ZA.


(Rysiek65) #7

agtal ,

Ja mam tak ustawione i mam obraz i dźwięk.

Nie potrzeba jeszcze używać kabli cincz do dźwięku.

5c400543d271b8a1m.jpg

Jaki masz system?

W Win7 kliknij na zakładkę Aplikacje.

W nowo otwartym oknie będziesz miał taki telewizor (ikonka)

pierwszy z góry i kliknij na niego i ustaw jako domyślny i powinien

być obraz i dźwięk z telewizora. Ja mam tak ustawione i hula wspaniale.


(Agtal) #8

No i nowej rzeczy się dowiedziałam. Gdy podłączam samym jackiem, bez obrazu, dźwięk idzie zarówno na HDMI1 i na HDMI2. Natomiast gdy podłączam obraz kablem dvi-hdmi, dźwięk przestaje lecieć... ;/ ;/ Czyli kable chodzą pięknie, ale osobno... Co zrobić, żeby to połączyć? Jeszcze dla uzupełnienia mam Win7.


(adam749) #9

DVI przesyła zarówno obraz jak i dźwięk, tylko, że musisz połączyć kartę graficzną z kartą dźwiękową kabelkiem. Chodzi o SPDIF. Jeżeli masz zintegrowaną dźwiękówkę, to poszukaj pinów SPDIF Out na płycie głównej, a w grafice powinny być dwa piny właśnie do połączenia tego :slight_smile: zdjęcie

Sam tak mam zrobione, obraz i dźwięk idzie mi do TV przez kabel DVI-HDMI.


(Agtal) #10

Tak zrobiłam i śmiga pięknie :wink: Przewodem Goldpin podłączonym do SPDIF z grafiki do płyty, dźwięk SPDIF w komputerze ustawiony jako domyślny i idzie pięknie przez kabel HDMI->DVI. Dzięki za pomoc, pozdrawiam :slight_smile: