Przestało się łączyć z Internetem

(Protofik+Dobreprogramy Pl) #1

Elo.

Problem polega na tym że 2 dni temu zrobiłem formata (z tego powodu co dziś) i dziś po 2 dniach problem powrócił. Włączyłem dziś komputer i nie chcę się połączyć z Internetem. Próbowałem już podłączyć bezpośrednio pod modem, resetować router ale nic to nie daje. Inne kompy w domu (2 na kabel i psp na wifi) działają bez problemu tylko w moim coś się bloczy.

Z góry dzięki za pomoc.

image_id: 2043

image_id: 2044

A może przynajmniej napisałbyś czy próbujesz łączyć się po kablu, czy przez wi-fi? Jaka karta sieciowa? Jaki router?

(Protofik+Dobreprogramy Pl) #3

Normalny Kablem sieciowym.

Karta sieciowa Zintegrowana z płytą główną. (Asus P5n-e SLI)

Router Netgear WPN 824 v2

Próbowałem też podłączyć innym kablem ale ten sam problem.

Masz włączone DHCP w routerze? Bo z tego co widzę nie dostajesz IP z niego.

(Protofik+Dobreprogramy Pl) #5

Nie wiem.

Sprawdziłem w routerze to nawet nie wykrywa mojego kompa, tak jak by był niepodłączony.

Z routerem musi być wszystko ok bo już miałem ten problem i zniknął po przeinstalowaniu systemu. Ten sam problem występuje jak bezpośrednio podłącze kompa pod modem. Czyli wina gdzie w systemie.

(Zbych ) #6

jeżeli masz piracką wersje systemu to jest to prawidłowy objaw zadziałania zabezpieczenia , każdy system windows 7 nawet wczesne bety posiadają oprogramowanie które sprawdza legalność systemu , to oprogramowanie aktywowało się automatycznie w dniu premery systemu czyli 22 , na obecną chwile nie da się go wyłączyć a tym bardziej spowodować aby nie była wysyłana informacja do "microsoftu" chyba że odetniesz od kompa internet , sprawdzanie legalności systemu nie masz też nic wspólnego z aktualizacjami systemu , jest to niezależne dość skrupulatnie ukryte w systemie oprogramowanie. Na niektórych portalach/vortalach zazwyczaj "nieprzyjaznych" (więc nie mogę dać "adresu") można się doczytać że kto posiada wersje spiracone to jak najszybciej powinien skopiować zawartość dysków bo za 2 dni (7 dni od dnia premiery) systemy te wogóle się nie uruchomią. Pierwszym objawem spiraconej kopii ma być odcięcie od internetu.

(Protofik+Dobreprogramy Pl) #7

Nie żebym nie wierzył ale można prosić o źródło tej informacji?

A jak linki nie przyjazne to proszę na PW

(Dawiddek55) #8

mam to samo-zawsze jak włącze kompa-musze odczekać jakiś czas żeby net dzialał...

(Protofik+Dobreprogramy Pl) #9

ale mi calkowicie nie dziala. Zainstalowalem teraz viste x64 ciagle ten sam problem. Czy jest mozliwe ze plyta glowna pada? Sorry za brak polskich znajow ale pisze z psp.

btw. mozna prosic o przeniesienie do "hardward"

(Mail) #10

Przekonfiguruj router, a nie odrazu płyta główna...

(Dawiddek55) #11

a może coś z łączem(kabel router)

(Protofik+Dobreprogramy Pl) #12

a czytaliscie powyzsze posty?

zresetowalem biosa i internet dziala...