Przestawia się czas i data

Po wyłączeniu kompa ulega przestawieniu data i czas. Wskakuje 1 stycznia 2002, a godzina 0:00. Przyczyn niestety nie potrafie ustalić. Próbowałem synchronizacji, przestawienia samego zegara w opcjach, a także ustawienia daty i czasu za pomocą funkcji uruchom, korzystając z date i time. Czy tę sytuację wywołuje wirus?

:o pOWODEM PRZESTAWIANIA SIĘ CZASU I DATY JEST PADNIĘTA BATERIA SYSTEMOWA NA PŁYCIE GŁÓWNEJ :lol:

kherc

Caps Lock Ci się zaciął,opcja zmień i popraw posta.JNJN

Na 100% bateria. Koszt to 5 zł.

A ja bym nie był tak tego pewien. Nie wiem co u mnie się działo ale przez jakieś 2 tygodnie po włączeniu kompa miałem dziwną godzinę (najczęściej coś koło 10:00). Po ok 2 tyg problem zniknął.

Wątpię

Dzięki za odpowiedź. Jednak skoro to może być bateria, to w jaki sposób mogłbym sprawdzić, czy ona jest padnięta? Czy czasem nie muszę wejść do Biosa? Da się to sprawdzić? Pozdrooo dla Was eksperci. Take care my pals:)

O ile się nie mylę to można to zrobić woltomierzem.

:o wyłącz komputer z sieci :o ,wyjmij baterie,wsadź nową baterie,włącz komputer,wejdź do biosa,ustaw czas i date,klknij na ustawienia optymalne,wyjdź z biosu,odpal system i musi wszystko śmigać.powodzenia :smiley:

P.S.: Byłeś o coś proszony,to popraw,a nie dyskutuj.JNJN :x

skoro komp tak się zachowuje to nie ma co jej sprawdzać tylko kupić nową tak jak piasł kherc :slight_smile: