Przestawiony zegar systemowy, błędy BIOS


(Dawidmw13) #1

Mam taki problem ze swoim komputerem. Mianowicie gdy włączam go, wyświetla mi się godzina z poprzedniego dnia,czasami z momentu w którym wyłączyłem a czasami inna. Data również jest ustawiona na dzień poprzedni. Mam takze problem z paskiem który często na Win7 ikony które są w prawym rogu nagle znajdują się na środku paska. Gdy najadę kursorem one tak samo idą do prawego rogu. Mam także błąd przy włączeniu komputera CMOS Checksum Error i gdy nie nacisnęF1 komputer się wyłączy i sam włączy. Wiem, że nie jest to wina sprzętu ponieważ komputer był sprawdzany u informatyka i on nie miał tych błędów te błędy występują tylko u mnie w domu. Jak temu zaradzić? Czy to trzeba zrobić coś w ustawieniach BIOS? Czy możę to wina któregoś kabla drukarki itp?


(Semtex) #2

Wymień bateryjkę na płycie głównej :wink:


(Dawidmw13) #3

ale nie rozumiesz że u innych ta “bateryjka” była sprawna?


(Semtex) #4

Wszystko co opisujesz jednoznacznie wskazuje na bateryjkę.


(falcon89) #5

Najprawdopodobniej wyczerpała się bateria podtrzymująca ustawienia biosu (zdjęcie), najlepiej od razu wymienić (koszt kilka zł).

Odłącz komputer od prądu , rozkręć, wymień baterię, złóż komputer, podłącz do prądu i uruchom, wejdź do biosu i przywróć ustawienia domyślne (Load Defaults).


(Dawidmw13) #6

po prostu nie mogę zrozumiec ze ten sam sprzęt był u innych i działał a umnie nie działa.


(Atronics) #7

a przeskanuj go jeszcze tym

http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure … 12976.html

jak nie to wymień baterie

http://www.twenga.pl/bateria-guzikowa-cr2032-varta.html