Przesunięcia obrazu na monitorze i inne zniekształcenia

Witam! Otóż posiadam monitor Samsung SyncMaster EX1920 i kartę graficzną ASUS Radeon hd6670 1GB GDDR5. Od pewnego czasu obraz na monitorze zaczął się przesuwać, zniekształcać i po przesunięciu obrazu kawałek ekranu pozostaje czarny. Mam najnowsze sterowniki. Czym może być spowodowane? Bardzo proszę o odpowiedź! ( PS zauważyłem też, że najczęściej dzieje się tak przy wytężonej pracy karty graficznej, np. przy grze jak Crysis 2)

3fdbb9cf6d17b105m.jpg

Czy podkręcałeś kartę graficzną?

Może to być usterka elektroniki monitora lub usterka karty graficznej.

Bardziej mi to wygląda na usterkę monitora ale może to też być wina walniętej karty.

Sprawdź też kabelek łączący grafikę z monitorem …

Nie podkręcałem karty graficznej, a monitor był niedawno kupowany, więc jest nowy. Kabel od monitora do karty graficznej sprawdzałem. Nie wiem co robić. A i komputer został kupiony miesiąc temu, więc też jest nowy.

Pytanie pomocnicze: możesz wejść w menu monitora ? (jeśli tak - spisz i podaj w jakim trybie obecnie pracuje)

1440x900 60 Hz kolor wysoki 32-bit

Zmień rozdzielczość o oczko niżej i powiedz czy efekt występuje również w niższej rozdzielczości. Jeśli nie - to winna będzie karta graficzna względnie jej sterownik (to ostatnie chyba najprostsze do sprawdzenia …)

Ale nawet przy starszej wersji sterowników występował ten problem, a rozdzielczość nawet o oczko niżej okropnie wygląda.

Najlepiej by było po testować jakiś czas ten monitor z innym kompem do tego kompa podłączyć inny monitor i po testować na nim kartę graficzną.

Skoro zarówno monitor jak i komp (razem z grafą) są nowe to masz dość problematyczną sytuację pod względem dedukcji co jest źródłem problemu ale ze względu na rodzaj usterki bardziej bym się skłaniał do tego że wina leży po stronie monitora (ewentualnie kabla) niż po stronie grafiki.

Jest jeszcze ewentualność że masz w kompie jakiś syfiasty zasilacz z czarnej listy który pod obciążeniem zaczyna wariować ale nie spotkałem się z takim efektem od zasilacza.

Kogo obchodzi jak wygląda ? Toż chodzi o to by zdalnie rozstrzygnąć czy problem leży po stronie monitora - czy też karty graficznej…