Przesuwający się tekst na obrazku


#1

Nigdy grafiką się nie zajmowałem, jestem w tym totalnie zielony.

Powiedzmy że mam jakiś obrazek (jpg, png, nieważne) i chciałbym umieścić na nim tekst, ale nie statyczny, tylko przesuwający się od prawej do lewej. Domyślam się że można by to załatwić GIFem, ale wtedy byłoby to sporo roboty i waga takiego tworka byłaby pewnie dość duża. Podpowiedzcie mi, jak coś takiego w prosty sposób zrobić? PS'a nie mam i mieć nie będę. Może być GIMP lub inne darmowe oprogramowanie. Ważne żeby plik wynikowy dało się umieścić na stronie internetowej, więc musi on być w formacie zjadliwym dla przeglądarek.


(WooQash) #2

Tylko gif przegryzie grafikę dynamiczną. Inną opcją byłoby zrobienie przesuwanego zwykłego statycznego obrazka w divie jeśli ma to iść na stronę. W ostateczności flash :wink:


#3

Widzę że będę musiał poprosić o zrobienie tego kogoś znajomego kto na tym się zna.

Dzięki za odpowiedź.


(Pablo_Wawa) #4

Jeśli to ma być obrazek graficzny, to albo GIF animowany (ale tu jest max 256 kolorów), albo jakaś animacja (avi,mpg) albo Flash?

A jak na stronie HTML, to już można nałożyć napis na tło z grafiką, a napis np. pozycjonować w JavaScripcie - przykład tutaj: http://www.webdeveloper.com/forum/showthread.php?266173-Javascript-scrolling-horizontal-text (kod z postu #5)


(s-p-i-n) #5

proponuję to zrobić we flashu i zapisać jako gif


(grandpajanek) #6

To tak jakbyś zamienil konia na osła. :smiley:

Jeśli mogę zasugerować to jednak flash.Np.to logo na swoje forum robiłem w SwishMax.Plik stosunkowo lekki,otwiera się szybko choć jest w nim trochę nawalone grafiki.

http://\*\*\*\*\*\*\*\*\*\*\*\*


Dzięki za sugestię, ale linka mogłeś już sobie darować.

Areh


#7

A coś darmowego? Bo pobrałem demo tego Swish Max'a, ale to do niczego się nie nadaje.

image_id: 5797


(WooQash) #8

Z tego co wiem to można pobrać Adobe Flasha 30-dniowego.