Przesuwanie partycji

Witam,

Na początku był HDD, później SSD :). Żeby zamienić dyski w laptopie musiałem sklonować jeden dysk (HDD) na drugi (SSD) - recovery nie działa w sony na innym dysku.

Problem jest taki, że SSD jest mały - ma 60GB. W celu zwiększenia pojemności usunąłem partycję recovery (15,21 GB). Teraz muszę zwiększyć partycję C o miejsce, które zostało zwolnione. Przeszukałem fora - instalowałem programy, które rzekomo umożliwiają przesuwanie partycji, ale to nic nie pomogło. Jeżeli ktoś zna odpowiedź na moje pytanie będę wdzięczny ;). Nie wiem jak bym próbował nie mogę dołożyć miejsce do partycji C.

Dla ułatwienia rozpiska partycji: http://img547.imageshack.us/f/partycja.jpg/

PS

W programie acronis uruchomiłem scalanie partycji. Po restarcie miałem komunikat o błędnym bootloaderze - program źle wykonał operację. Po naprawie systemu windows problem się naprawił, ale partycja WinRE została przypisana jako widoczna i straciła swój status. W programie Acronis ukryłem partycję, ale czy powinienem coś jeszcze zmienić, żeby system rozpoznał, że jest to partycja ratunkowa?

http://www.dobreprogramy.pl/Partition-M … 15655.html

lub:

http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html

Opis jak posługiwać się tym drugim programem:

http://www.porady.org/zmiana-rozmiaru-p … -vista-xp/

Sam do zarządzania dyskiem HDD używam EASEUS Partition Master bo nigdy mnie nie zawiódł.

Nie wiem ja z marką sony ale z doświadczenia wiem że w laptopach Lenovo po kombinowaniu z dyskiem partycja ratunkowa nie działa.

Z tego co napisałeś ciężko wywnioskować co dokładnie krok po kroku robiłeś z wolumenem recovery na tym SSD. Natomiast podstawowa zasada postępowania z tego typu partycjami w sprzęcie z którym miałem doczynienia jest jedna - zdecydowanie nie mieszać w MBR dysku. Jest on na ogół specjalnie spreparowany (AFAIK zawiera prosty loader), tak by można odpalić tryb “OS recovery” np. kombinacją klawiszy przy starcie. Jak coś tam zmienisz np. nadpiszesz sektor zerowy w windowsowym trybie “naprawy” to będzie pozamiatane. Ewentualne późniejsze ukrywanie / odkrywanie partycji raczej nic nie da.