Przesył, duży ping (neo 6mb)

(Oliasz3) #1

Witam

Mam od niedawna neo 6 mb i moje pingi drastycznie wzrosły. Wcześniej miałem 2 mb i ping wynosił od 13-18 ( zadzwoniłem wtedy by zmienili mi z interleaved na fast) obecnie ping 50-60 lecz gdy teraz zadzwonilem Pani powiedziała ze już jest niemożliwe zmienienie z interleaved na fast choć coś mi sie wierzyć nie chce. Jeszcze gdy sprawdzam przesył na speedtest.net wyświetla mi tylko 4.34 mb/s a pan w punkcie sprzedazy mowil ze na 100% 6mb jest dostepne w mojej okolicy.Co moge zrobić żeby ping był mniejsze i przesył szybszy? Podaje moje paramerty lini nie wiem czy sie przydadza ale na wszeli wypadek dam(a i jeszcze korzystam z routera ASMAX AR 904g):

beztytuuum.jpg

Z góry dziękuje za rady

(djosdanielos) #2

parametry są słabe tłumienie na down 39 dlatego nie ma pełnej synchronizacji jeśli masz ustawione adsl2+ to przełączenie na G.dmt powinno ciut obniżyć tłumienie o ile sie nie mylę, w ustawieniach Protokoły WAN : PPPoA

PPPoE ustaw PPPoE to też powinno troszke podnieść transfer.pingu nie zmniejszysz nawet choćbyś ich błagał o fasta.Zmiana routera na jakis z chipem Broadcoma poprawi sytuacje bo ten asmax jest na chipie Texas Instruments ,podłącz modem jak najbliżej gniazdka tel.bo długość kabla też wpływa na parametry możesz też zadzwonić do nich i poprosić o przysłanie technika może coś poprawi na linii do centrali masz daleko na moje oko około 3km może więcej spytaj czy nie mogą podpiąć cie do jakiejś bliższej jesli jest

(Oliasz3) #3

Zmieniłem na G.dmt ale nic nie pomogło lecz wcześniej miałem auto. Raczej pomyśle o nowym routerze , mógłbyś zaproponowac mi jakiś ??

(djosdanielos) #4

legendarny TP-Link TD-8910G ale ciężko go już dostać i nie mylić go z dużo gorszym TD-W8901G bo nazwa podobna

TP-Link TD-8960N cena ok 150zł

Netgear DGN2000 większość go zawsze poleca i chwali cena ok 200zł

najlepięj jakbyś mógł od kogoś skołować tak żeby potestować i w razie co oddać

na plus jest to że można ustawiać margines na nich ,zmniejszać jesli chce sie wyciągnąć max z łącza lub zwiększać żeby mieć większą stabilność

(Kam821) #5

;;;

(Oliasz3) #6

Raczej jestem blisko centrali bo jak wcześniej przełączyli mi na fast to nic nie przerywalo a jakośc była dobra. Podzwonie do nich pare razy może trafie na kogoś ogarniętego:)