Przesyłanie danych z PC do telefonu i na odwrót - problem

Cześć wam wszystkim. Wczoraj kupiłem w sklepie komputerowym czujnik IrDA, który podłączyłem do PC. Podłączenie odbyło się dobrze - zainstalowałem dołączone mi na płytce sterowniki. Problem mój zaczyna się od tego właśnie momentu - czujnik IrDA nie widzi mojego telefonu. (Nokia 6230) Ściągnąłem z internetu program Nokia PC Suite i również nic to nie dało. Dzisiaj w takim razie poszedłem do sklepu komputerowego i zakupiłem czujnik Bluetooth. Podłączenie go odbyło się dobrze. (zainstalowałem dołączone mi na płytce sterowniki) I znowu od tego momentu zaczyna się problem - czujnik Bluetooth nie widzi mojego telefonu. :frowning: Mam więc do was pytanie: co może być przyczyną tego, że oba urządzenia nie widzą mojego telefonu :?: Zaznaczę tylko, że na telefonie mam włączoną IrD-ę i Bluetooth.

Też sie tak męczyłem.A mam telefonik SE.Pomogło pobranie sterownika do tej IRDy z netu.A gdybym jeszcze raz miałbym kupić coś do łaczności PC z komórką,wybrałbym kabel USB.

Tylko i wyłącznie kabel USB. Wnb zainwestuj naprawde w oryginalny kabel NOKIA i będziesz miał spokój. Nie ma żadnych z nim problemów, program PC SUITE odrazu wykrywa telefon, pokazuje dostępne opcje i możliwości. Nie zrywa połączenia. A praca z oryginałem jest dużo przyjemniejsza niż z IDRĄ czy zamiennikami kabla USB które nie są wykrywane przez System.

Sam używam oryginalego kabla USB CA-42 + Nokia 6070 i polecam go, super sprawa. Do Twojej Nokii 6230 pasuje kabel CA-53.

Zakupienie kabla CA-53 pomogło. Dziękuje za radę Artur. Pozdrawiam. :slight_smile: