Przesyłanie danych z PHP do JavaScript

Nie umiem JS i go nienawidzę dlatego was chcę zapytać jak zrobić taki myk: mam osobny plik plik .js a w nim

upload_url: "../includes/upload.php"

oraz stronkę php która wysyła adres podstrony metodą GET. I teraz pytanie, jak zrobić żeby ten adres GET został dodany do skryptu wyżej podanego, czyli żeby na przykład skrypt js wyświetlał na następnej podstronie właśnie wartość tego GET (oczywiście nie PHP’em tylko JS’em). Rozumiecie mnie?

A możesz jaśniej bo albo pytasz o banalną rzecz albo ja nie rozumiem o co chodzi :wink: Skoro zawartość get ma być podana do js to najzwyczajniej ją przypisz do zmiennej (z js).

Podałeś jakąś zmienną a nie skrypt.

A jaka różnica przy wyświetlaniu będzie pomiędzy js a php?

Dobra spróbuje tak to opisać:

Mam sobie stronkę z multiuploadem zdjęć (SWFUpload) i mam taki problem że chciałbym przed wysłaniem tego zdjęcia wybrać album do którego chcę dodać. I wymyśliłem taki patent że mam taki kod w tym SWFUploadzie:

$(function(){

	$('#swfupload-control').swfupload({

		upload_url: "../includes/upload_gallery.php",

		file_post_name: 'uploadfile',

		file_size_limit : "1024",

		file_types : "*.jpg",

		file_types_description : "Zdjęcia",

		file_upload_limit : 5,

		flash_url : "../js/swfupload/swfupload.swf",

		button_image_url : '../js/swfupload/wdp_buttons_upload_114x29.png',

		button_width : 114,

		button_height : 29,

		button_placeholder : $('#button')[0],

		debug: false

	})

i linijka upload_url: odpowiada za wykonanie skryptu wysyłania PHP, no nie? Soł, ja chciałbym przesłać najpierw GET’em nazwę tego albumu do tego JS’a i on by wykonał nie skrypt …/includes/upload_gallery.php tylko na przykład …/includes/upload_gallery.php?gal=jakas i wtedy mógłbym bez problemu wysyłać do określonego albumu, bo innego pomysłu nie mam. Teraz mnie rozumiesz? :smiley:

No to musisz nabazgrać sobie phpa który ściąga listę albumów i tworzy z tej listy htmla z selectem

Album 1

i następnie w JSie edytujesz linie:

upload_url: “…/includes/upload_gallery.php”,

na:

upload_url: “…/includes/upload_gallery?album=”+document.getElementByNames(“album”)[0].value+".php",

Teoretycznie powinno działać, pewien tego nie jestem, więc jakby co kontaktuj się na PW :slight_smile:

Sam JSa też nie lubie ale z czasem trzeba było się przyzwyczaić i chociaż podstaw nauczyć :slight_smile:

Pozdro