Przesyłanie dźwięku przestrzennego z laptopa do PC

Chciałbym przesłać dźwięk z laptopa do PC, w laptopie nie mam karty umożliwiającej odtwarzanie dźwięku przestrzennego, ale w PC mam taką, do której podpiłem głośniki 5.1 i chce to wykorzystać. Udało mi się Wysłać dźwięk stereo przez program Bluesolei, jednak ma on ograniczenia, a wydać pieniądze wolałbym już na zewnętrzną kartę dźwiękową. Jadnak zanim ją kupie, myślałem nad tym czy była by możliwość wysłania dźwięku przez bluetooth za pomocą alternatywnych sposobów. Próbowałem oprogramowania TOSHIBA Bluetooth Stack, oraz WIDCOMM Bluetooth software. Jednak mam problemy z instalacją. W obu przypadkach na obu urządzeniach (PC - Adapter Bluetooth Trust , laptop - wbudowane bluetooth, nie wiem jak sprawdzić model bluetooth, model laptopa to Samsung NP-RF511-S05PL) oba programy nie widzą urządzenia bluetooth, kiedy bluesolei znajdowało je.

Jeżeli ma ktoś jakiś pomysł jak poprawnie zainstalować oprogramowanie do przesyłania dźwięku przez bluetooth, lubi inne medium to proszę o pomoc.

Jeżeli cokolwiek Ci się uda z BT to i tak wyślesz dźwięk stereofoniczny, gdyż w laptopie nie Masz karty dźwiękowej umożliwiającej obsługę dźwięku przestrzennego. W takim przypadku PC wyposażony w układ dźwięku 5.1 (7.1) może co najwyżej dokonać wypełnienia pozostałych kanałów (wypełnienie głośników) a to niestety nie to samo co dźwięk przestrzenny.

Pozostaje Ci tylko zakup dobrej karty audio.

A nie ma możliwości kodowania dźwięku 5.1 i wysyłania go przez jakieś medium? Gdzieś słyszałem, że odtwarzanie dźwięku 5.1 realizowane było przez wyście słuchawkowe. Dźwięk przestrzenny kodowany był w odpowiednim programie a wyjście słuchawkowe definiowane było jako wyjście dźwięku.