Przesylanie dzwieku z kompa na TV

czesc wszystkim

  1. dzis zakupilem karte GeForce 5500 FX 128mb, ma ona wyjscie tv-out. chce polaczyc komputer z tv. Mam kable: jeden z koncowką svcd i chinch - do przesylania obrazu - i z nim wszystko w porządku, obraz wyswietla sie na tv. chce jednak moc przesylac jeszcze dzwiek. mam drugi kabel: jack z rozwidleniem na dwa chinche. w telewizorze (marka Sony) są natomiast dwa wejscia na chinche (jedno wejscie opatrzone nazwą video-in, drugie - audio-in) i wejscie na antene. jak polaczyc to poprawnie, tzn. aby slychac bylo z tv dzwiek?

  2. jak podlaczyc do ww jeszcze magnetowid (tez sony).

z gory dzieki. pzdr

jacka podłanczasz do kompa do karty dzwiękowej tam gdzie głosniki a chicza do telewizora do audio-in , pewnie masz telewizor mono i jest tylko jedno wejscie audio ,telewizory stereo mają 2 wejscia chinch .

Pewnie mówisz o telewizorach za czasów “króla ćwieczka” :wink: współczesne telwizory mają eurozłącze :!: :!: :!:

Wcale że nie!! Niektóre dobre telewizory mają chincze!!

Fiesta a nie wziołeś pod uwagę tego że telewizor może mieć więcej wejść. Mój np ma 2X euro czincz wyjście i wejście i s Video. A tv nie jest za króla świeczki. :smiley:

w tym akurat wypadku odpisywałem na post unknown , a co do telewizorów mono to fiesta mylisz sie ale są nowe tv np. marki “tesco” czy jakiś inny hipermarket niby posiadają euro ale z wejsciem dzwięku mono.

PS. Mój panasonic można powiedzieć że jest za króla ćwieka bo już ma 7lat a ma 3 Euro i jeszcze z przodu chinche i te chinche to nie jest jakaś ujma dla telewizora a udogodnienie w celu bezproblemowego podłanczania przenośnego sprzętu (np. kamery czy aparatu cyfrowego)

dzieki za porade, juz podlaczylem i fonia dziala ok. interesuje mnie jeszcze jedna kwestia: jak obraz z telewizora (np. z jakiegos kanalu) przeslac na komputer? mam TVtool, ale tam nie ma raczej nic na ten temat