Przesyłanie internetu PLAYa z pc na tablet

Mam dylemat z połączeniem internetu mobilnego z pc na tablet.

Odwrotnie działa wszystko ok. Podpinam modem playa włączam tethering i mogę używać jednocześnie internetu na tablecie i laptopie.

Niestety nie mam pojęcia jak to zrobić odwrotnie żeby to pc przesyłał internet na tablet (bieganie po domu z dyndającym modemem z tableta trochę mi przeszkadza, no i wtyczka już się wyrobiła i się *** rozłącza co chwilę)

Próbowałem różnymi programami beetmobile, connectify. Widzą że jest internet play ale nie umieją go przekazać dalej.

Za pomoc dziękuję

Jeżeli PC nie posiada Wi-Fi lub bluetooth (to samo tablet), to czarno to widzę…

Inna możliwość, zakup routera z wbudowanym modemem 3g lub obsługą takowych poprzez USB.

Zapomniałem dopisać że za pomocą beetmobile mój tablet łączy się z laptopem ale … tylko raz to znaczy mogę się rozłączać i łączyć al dopóki nie zresetuję kompa. Potem diabli wiedzą czemu na tablecie wyskakuje mi że łączy się z moją siecią ale nie łączy się z netem.

A ten program zachowuje ustawienia stworzonej sieci i uruchamia się wraz ze startem systemu?

Jak masz na lapku Win7 (minimum Vistę) to możesz ustawić udostępnianie bez użycia dodatkowych programów:

  1. Uruchamiasz wiersz poleceń (cmd) z prawami admina

  2. Wpisujesz w nim

    netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=NAZWA key=KLUCZ

(NAZWA i KLUCZ zamieniasz odpowiednio na swoją nazwę sieci i klucz do niej - AES/WPA2)

  1. Uruchamiasz utworzoną sieć

    netsh wlan start hostednetwork

(jeśli chcesz zatrzymać, zamiast “start” piszesz “stop”).

Od tej pory sieć jest gotowa do użycia, pozostaje jeszcze kwestia by się ta sieć uruchamiała przy starcie. Do tego odpalasz notatnik i wpisujesz

netsh wlan start hostednetwork
pause

Zapisujesz to jako plik z rozszerzeniem bat.

Teraz ten plik należałoby podpiąć pod harmonogram zadań… Ogólnie wygląda to tak (piszę z pamięci, nie mam na razie dostępu do windowsa):

  1. Tworzysz nowe zadanie w harmonogramie i określasz jego nazwę

  2. Ustawiasz zadaniu wysokie uprawnienia

  3. W wyzwalaczach określasz by było wykonywane przy uruchomieniu

  4. W akcjach podajesz wcześniej utworzony plik bat (najlepiej by uruchamiać go zminimalizowanym)

  5. Zatwierdzasz zmiany przyciskiem OK

I w zasadzie to wszystko, możesz sprawdzić czy działa. Odnajdź swoje zadanie w gł. oknie harmonogramu zadań (w lewym panelu klikasz na bibliotekę zadań, po czym w środkowym panelu powinno się Twoje zadanie pokazać), kliknij na nie raz, by je zaznaczyć i z prawego panelu kliknij na “Uruchom”, powinno zadziałać. Jeśli nie, być może jest wyłączone DHCP, ale z tym powinna poradzić sobie diagnostyka systemowa.

Dzięki za pomoc działa ok :slight_smile: Tylko jedno co muszę zrobić to najpierw włączyć wifi w tablecie ale potem chodzi jak ta lala :smiley: Dziękuję :slight_smile: