Przesyłanie Internetu poprzez kabel z access pointa

Witam

otóż ostatnio mam niewielki problem:

sieć wygląda następująco:

router nr 1 (netia - router wifi) : 192.168.1.254

kilka urządzeń z zakresu: 192.168.1.1-192.168.1.20

router nr 2 (tp link wr 743nd jako access pont) : 192.168.2.254

TV - kabel - nie wykrywa

chodzi o to, by router działał jako access point (lub client router) i dane wysyłał przez kabel, ale tego nie robi.

bo jako repeater aby zwiększyć zasięg działa bez problemu, tylko danych przez kabel nie wysyła.

Gdyż jest TV który byłby podłączony przez kabel do routera.

DHCP w AP wyłączyłem. I nadal ten problem pojawia się.

Co zrobić aby dane odebrać przez router z kabla, gdy odbierane są z innego routera?

Pozdrawiam.

Pogubiłem się chcesz, aby TPLINK łączył się z netiaspotem po wifi i udostepnial neta po kablu czy odbierasz neta po kablu i chcesz, żeby tplink dawał internet z kabla(od netiaspota) po radiu oraz po kablu ? :stuck_out_tongue:

Jeżeli to pierwsze to ustaw go w menu Operation Mode jako AP Client Router jeżeli to drugie to jako AP Router.

Kolejne kroki wykonujesz nie zależnie od tego co wybrałeś bo i tak to trzeba tak ustawić :slight_smile:

Następnie WŁĄCZ DHCP bo ten tplink działa jak router, a nie jak access point jako taki :stuck_out_tongue:

Kolejny krok wejdź do network > WAN i ustaw WAN CONNETION TYPE na STATIC i wpisz mu ręcznie IP na np. 192.168. 1.100 maska 255.255.255.0 gateway 192.168.1.254(netiaspot) DNS podaj ip netiaspota lub podaj mu dns od tpsy np 194.204.152.34 i 80.50.50.50

Zatwierdź po przeładowaniu podłącz się kablem do tplinka po chwili DHCP tplinka powinno przyznać Ci adres i zobacz czy możesz wejść na netiaspota(192.168.1.254) :slight_smile:

Tak

Wprowadziłem wszystkie dane, tylko router jest uparty i wprowadza własne:

np. wprowadzam gateway do netii i przywraca do domyślnego, czyli 192.168.0.1. A jak wprowadzam ręcznie to pojawia się komunikat, że:

Error code: 26106

The IP address is not in the same subnet with LAN IP address.

Nawet jeśli chcę własną pulę adresów (192.168.2.1 - 192.168.2.199) to jest tak samo:

Error code: 2005

Bad IP address pool (the Starting or Ending IP address), please input another one.

Co do DNS-ów, to mam przepisać te, które netia ma wprowadzone w routerze netiaspot ?

DNS możesz przepisać z netiaspota.

Co do 1 błędu to czy na pewno wprowadzasz je W menu Network > WAN?(nie LAN tylko WAN)

Tak

Jak mozesz wklej mi screena bo coś mi tu nie pasuje :slight_smile:

OK juz naprawiłem, przeanalizowałem każdy cytat :slight_smile: -thx za pomoc :slight_smile: