Przesyłanie metadanych przez Bluetooth

Witam

Nie wiem jak się do tego zabrać, bo specjalistą od komunikacji bluetooth nie jestem, jednak problem powstał odkąd zmieniłem telefon i szukam przyczyny problemu.

Otóż z racji że mój poprzedni telefon zmarł, to przesiadłem się na nowszy model.
Poprzednio był Nexus 5, teraz jest Huawei P9.

Nexus 5 działał mi pod kontrolą Nougat (Android 7.1), natomiast Huawei P9 mam wciąż pod kontrolą Marshmallow czyli Androida 6.0 (planuję upgrade w przyszłym tygodniu).
Wg specyfikacji, mój poprzedni telefon miał Bluetootha w standardzie 4.0, nowsza słuchawka (Huawei) pracuje na standardzie BT 4.2.

Ale do rzeczy.

W samochodzie posiadam radio Sony, oryginalne jak producent wstawił w samochód. Radio to posiada bluetooth, kontakty czy funkcje telefonu działają bezproblemowo, jednakże odkąd mam nowy telefon, zauważyłem że tylko domyślny odtwarzacz muzyki oraz Youtube przesyła mi metadane na wyświetlacz radia. Jeśli włączę Open.fm albo Tune-In-Radio to na ekranie pozostanie mi tylko “Bluetooth Audio” lub ostatnio wyświetlana piosenka z odtwarzacza.

No i tutaj czegoś nie potrafię zrozumieć, gdyż kiedy używam tych samych aplikacji na Nexusie 5, to radio bezproblemowo wyświetla np. “RMF FM” kiedy korzystam z tune-in-radio czy “Top 20 Rock” kiedy korzystam z “open.fm”.

Nie mogę jednak zrozumieć, czemu na Huawei P9, ta informacja nie jest wyświetlana.

Teoretycznie przegrzebałem internet i znalazłem, że nowsze smartfony korzystają z AVRCP w standardzie 1.5, kiedy poprzednie korzystały z AVRCP 1.3, więc podejrzewam, że radio w samochodzie nie radzi sobie z nowszym standardem transmisji. Dodatkowo znalazłem informację, że ze względu na opinie użytkowników, większość custom ROM’ów ma wgrane biblioteki 1.3 zamiast 1.5 właśnie aby ominąć problemy starszych (4-to letnich) radii samochodowych.

Jestem świadomy, że radia samochodowe często zostają w tyle jeśli chodzi o nowinki technologiczne oraz kompatybilność, jednak nie mogę zrozumieć, jak można zmusić nowszy telefon do korzystania ze starszych bibliotek aby przesyłał poprawnie metadane dla odtwarzanej muzyki jeśli funkcje te działają poprawnie na starszych telefonach, jednak na nowszych (Huwaei P9, Google Pixel czy iPhone 6) po prostu coś nie działa.

Czy jest jakakolwiek możliwość aby rozwiązać ten problem? Albo czy jest ktoś w stanie podrzucić jakieś linki na ten temat?