Przesyłanie plików: komputer PC - laptop

Cześć,

zamierzam kupić sobie laptopa :

ACER ASPIRE 7750 G

plus router wifi :

TP-LINK TL-WR941ND

i w związku z tym mam parę pytań:

**1)**Czy ten router nadaje się do internetu 1Mb/s ( 1 megabit ) z kablówki do domku 1 piętrowego(góra-dół), ściany dosyć grube ale bez przesady (stary dom).

**2)**3 anteny po 3dBi dają w sumie 9 dBi , co to w ogóle jest te “dBi” ?

**3)**Mam dwa komputery: PC i laptop. Komputer będzie podłączony przez kabel z wtyczką RJ-45 a laptop będzie działał przez wifi. Czy jeżeli PC nie będzie używany to na laptopie przez wifi będę miał 1 Mb/s( megabit ), czy przy tym routerze będą jakieś spadki szybkości łącza , jak tak to jakie ?

4) Sprawa wygląda tak: na PC będę ściągał gry i będę chciał je przesłać na laptopa , jak to zrobić ? Przez wifi czy przez kabel krosowany , czym szybciej ?

**5)**Jeżeli kabel to jaki : krosowany czy klasyczny ?

**6)**Np. gra 10 Gb(gigabajtów) jak długo będzie się wysyłać przez wifi a jak prze kabel ?

**7)**Czy po prostu kupić płyty DVD(blu-ray odpada)8,5 GB i zgrywać na nie ?

Z góry wielkie dzięki za wasze odpowiedzi,

Narka.

Pierwsza sprawa to kupić orginalne gry a nie ściągać. Internet będzie działał na tym routerze. Jeśli internet będzie dzielony przez router to w przypadku wyłączenia stacjonarnego PC cała szybkość łącza może być wykorzystana na lapku chyba że zostaną ustawione jakieś ograniczenia w routerze na dany komputer.

“Zysk anteny wyrażony w dBi mówi o tym o ile decybeli poziom sygnału jest większy w stosunku do hipotetycznej anteny izotropowej. Przykładowo antena o zysku 8 dBi nadaje sygnał 100,8 = 6,31 razy “silniej” od anteny izotropowej.”