Przesyłanie plików między dwoma kompami

mam takie pytanie: czy można za pomocą jakiegoś programu przesłać pliki na drugi komp w sieci domowej. pierwszy komp udostępnia łącze drugiemu. czy jest jakiś program przez któren mogę przesyłać pliki w sieci domowej??

nie potrzebujesz żadnego programu jeśli masz sieć. W komputerze na którym są pliku udostępnij folder z nimi (PPM -> Udostępnianie i zabezpieczenia) a na 2 komputerze na, którym docelowo mają wylądowac pliki wejdź w START -> Uruchom i wpisz

\\(IP pierwszego komputera)\


np:

\\192.168.0.2\

więcej:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34&id=1

System windows XP nawet w wersji HOME ma wbudowane funkcje udostępniania plików. Dzięki nim możliwe jest udostępnianie oraz przydzielanie udziałów (zezwoleń do edycji itp.) plików oraz katalogów.

Jeśli nigdy nie udostępniałeś od czasu instalacji XP-ka to najpierw wejdź w Moje miejsca sieciowe (powinny być na pulpicie, jeśli nie ma to je włącz w zakładce pulpit/dostosuj pulpit właściwości pulpitu) -> konfiguruj sieć w małej firmie -> w zakładce udostępnianie plików i drukarek klinij że na to zezwalasz, następnie dokończ proces (potrzebny będzie reset).

Wybierz teraz co chciałbyś udostępnić do przesłania. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na dany plik/katalog w zakładce udostępnianie klikasz udostępnij ten plik/folder. Podajesz nazwę i wszystko.

Teraz na drugim komputerze ponownie przejdź proces aktywacji udostępniania (w rzeczywistość jest to jedynie zezwolenie zapory windows na połączenie z innym komputerem ale ten sposób jest bardziej intuicyjny). Następnie wejdź w Moje miejsca sieciowe -> wyświetl komputery grupy roboczej -> i masz dostęp do tamtych pilków tak jak by były na Twoim komputerze.