Przesyłanie plików pomiędzy dwoma komputerami (Wi-Fi)

Witam. Od niedawna mam swój pierwszy komputer do własnego i tylko własnego użytku. Internet jest dzielony na dwa kompy, router jest u mojego brata. Jak w temacie - chciałbym szybko i skutecznie przesłać z jego komputera na mój trochę klamotów, ale nie wiem jak, a że sam nigdy nie dokonywałem takich operacji na większą skalę chciałbym jakąś obszerniejszą poradę dla laika, tak a żeby wszystko zrozumiał… no i fajnie gdyby działało :]

Pzdr.

Witaj.

Odpowiedź na twoje ciężkie pytanko brzmi:

  • Potrzebujesz do takiego działania jednego kabelka skrętki RJ 45, który umożliwia transfer pomiędzy komputerami oraz udostępnia widzenie się komputerów.

  • Po kupnie kabelka RJ 45, wciskasz go w gniazdo tylnie do jednostki i drugą stroną do laptopa bądź drugiego komputera.

Wtedy komputery się widzą i możecie się wymieniac plikami itd…

Powodzenia :wink:

Teraz tylko, muszę rozwiązac mój problemik =/.

Szybko i skutecznie ?

Pendrive o większej pojemności, a jeszcze lepiej zewnętrzny dysk twardy :lol:

Kiedyś bawiłem się z udostępnianiem plików i drukarek między dwoma komputerami we własnej sieci Wi-Fi poprzez router i po prostu już mi się nie chce.

Problemy w połączeniu, zrywanie połączenia, mała szybkość :expressionless:

Teraz mam zewnętrzny dysk 2,5’ i kopiowanie plików idzie jak burza, a i Pendrive lub karta SD 8 GB też czasem jest pomocna.

Jeśli korzystasz ze skrętki pamiętaj, żeby był skrosowany - na FastEthernet-cie możesz się naciąć. W sklepie komputerowym podaj poproś o zaciśnięcie końcówek na odpowiedniej długości kabla. Kabel podłączaj przy wyłączonych komputerach. Wyjdzie to trochę taniej niż dysk przenośny i ma również inne zalety.:mrgreen:

Czyli w obu komputerach są karty wifi i łączysz się bezprzewodowo z routerem? Jak tak to wystarczy, że udostępnisz pliki na komputerze brata, wpiszesz np w moim komputerze jego IP i bierzesz co chcesz… tak samo jak masz podłączone komputery z routerem przez kabel…

Dzięki za odpowiedzi. Wiadomo, dysk przenośny, albo nawet taki kabel byłby jak najbardziej w porządku, Ale oczywiście chodzi mi o sposób podany przez mohamesa, tylko tak jak zaznaczyłem w pytaniu, ma być tak, a żeby laik zrozumiał. Koncepcję jak najbardziej rozumie, ale wolałby krok po kroku how2 :wink:

Aha, Brat ma Vistę ja XP, tak w gwoli jasności.