Przesyłanie plików przez net

siemka mam takie pytanko czy da sie cos zrobic zebym mogl albo ktos odemnie pobrac kilka plikow tylko ze jeden problem ta druga osoba mieszka ok 200km ode mnie;/ przesylamy sobie pliki przy pomocy skypa ale tam sa male transferki i dlugo to trwa najlepiej bylo by jakbym np mogl sie podlaczyc na dysk tej drugiej osoby tak jak w sieci lokalnej jest pozdro z gory dzieki za odp

Poczytaj:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 506#109506

moglby mi ktos wytlumaczyc bo sciaglem program ALACER i co mam teraz zrobic??

rowniez cenna, i nie taka droga rada :wink: Kieszeń hdd :slight_smile:

:x

FTP :lol:

nie rozumiem twojego postu :: MARIO :: co miales na mysli piszac go jak mamy sie wymienic jak ta osoba mieszka 200km ode mnie prosze o rady na temat Alacera

wiecie fajne dajecie odp moze troche jasniej co??

przez serwer ftp Dark Dante poradził to niezły pomysł. jakiej wielkości masz te pliki?? po mojemu to jak do 20 mb to na o2.pl masz konta 1gb i załączniki chyba do 20 mb(pliki winrarem można podzielić jak są większe niż 20 mb)

hmm to sa pliki muzyczne proboje tworzyc muzyke wlasna ale ja juz zainstalowalem sobie Alacer i chcialbym sie dowiedziec co i jak a z tym ftp to co trzeba zrobic?

do 20 MB, ale lepiej nie przekraczać 10 MB bo czasem są zonki z załącznikami :lol:

jeden instaluje serwer drugi klienta i kopiujecie sobie pliki

http://www.stefe.webpark.pl/free-soft-l … erver.html

http://www.stefe.webpark.pl/free-soft-l … lient.html

zrobilem tak jak radzil stefe sciaglem i zainstalowalem FileZilla klient i FileZilla server i co mam dalej zrobic bo jestem w tym ciemny moglbym mi ktos wytlumaczyc?

nio wiec zalozylem konto na ww.friko.pl i co zrobic zeby wrzucic cos tam na serwer pamietam ze na republice podawali jakies tam dane i sie do pragramu wpisywalo a na friko nic nie podaja;/

Maila nie dostałeś przypadkiem. :slight_smile:

a po co jakies friko.pl???

jak zainstalujesz u siebie serwer to udostepniasz to co masz na swoim dysku twardym (ewentualnie w LAN, napedach otycznych itp.).

tworzysz konta, dajesz odpowiednie uprawnienia… podajesz znajomkowi adres i ewentualnie login i haslo i jazda…

majac wlaczony serwer na swoim kompie osoba, ktora kopiuje od ciebie po odpowiednim skonfigurowaniu programu moze tez wrzucac pliki do twojego kompa

stefe zapomiałeś o jednym. Do tego rozwiązania potrzebne jest zewnętrzne IP. Bez tego nic nie zdziała.

o niczym nie zapomnialem… to raczej potrzebujacy pomocy nie okreslil jakie ma lacze

poza tym widze tutaj cos takiego

wiec napisalem co napisalem

Jednak uważam że to podstawowe pytanie przed zastowowaniem twojego sposobu. Sam go polecam, ale nie ma sensu aby cokolwiek sciągać i instalować bez zew. IP.

EOT

nio tylko ze ja mam lana :frowning:

doradzcie cos co mam zrobic bo ja juz nie wiem zalozone mam to konto na friko juz dziala wrzucilem tam 2 plik jeden taki obrazek na probe i plik o nazwie index.htm podalem taki kod 1374 tylko chyba cos nie tak bo jak klikam to wyskakuje ze error;/

czemu nie moge zadnej piosenki umiescic i wogole jak skonfigurowac ten program do ftp?

ograniczenia

php w trybie safe mode

max. wielkość pliku - 200kB

zakaz mp3, exe, mpg, avi, zip, itp.