Przesyłanie plików przez net

(Lukaszm Zdw) #1

siemka mam takie pytanko czy da sie cos zrobic zebym mogl albo ktos odemnie pobrac kilka plikow tylko ze jeden problem ta druga osoba mieszka ok 200km ode mnie;/ przesylamy sobie pliki przy pomocy skypa ale tam sa male transferki i dlugo to trwa najlepiej bylo by jakbym np mogl sie podlaczyc na dysk tej drugiej osoby tak jak w sieci lokalnej jest pozdro z gory dzieki za odp

(system) #2

Poczytaj:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 506#109506

(Lukaszm Zdw) #3

moglby mi ktos wytlumaczyc bo sciaglem program ALACER i co mam teraz zrobic??

(:: MARIO ::) #4

rowniez cenna, i nie taka droga rada :wink: Kieszeń hdd :slight_smile:

(system) #5

:x

(Qbek50) #6

FTP :lol:

(Lukaszm Zdw) #7

nie rozumiem twojego postu :: MARIO :: co miales na mysli piszac go jak mamy sie wymienic jak ta osoba mieszka 200km ode mnie prosze o rady na temat Alacera

wiecie fajne dajecie odp moze troche jasniej co??

(m89) #8

przez serwer ftp Dark Dante poradził to niezły pomysł. jakiej wielkości masz te pliki?? po mojemu to jak do 20 mb to na o2.pl masz konta 1gb i załączniki chyba do 20 mb(pliki winrarem można podzielić jak są większe niż 20 mb)

(Lukaszm Zdw) #9

hmm to sa pliki muzyczne proboje tworzyc muzyke wlasna ale ja juz zainstalowalem sobie Alacer i chcialbym sie dowiedziec co i jak a z tym ftp to co trzeba zrobic?

(Qbek50) #10

do 20 MB, ale lepiej nie przekraczać 10 MB bo czasem są zonki z załącznikami :lol:

(Stefe) #11

jeden instaluje serwer drugi klienta i kopiujecie sobie pliki

http://www.stefe.webpark.pl/free-soft-l ... erver.html

http://www.stefe.webpark.pl/free-soft-l ... lient.html

(Lukaszm Zdw) #12

zrobilem tak jak radzil stefe sciaglem i zainstalowalem FileZilla klient i FileZilla server i co mam dalej zrobic bo jestem w tym ciemny moglbym mi ktos wytlumaczyc?

nio wiec zalozylem konto na ww.friko.pl i co zrobic zeby wrzucic cos tam na serwer pamietam ze na republice podawali jakies tam dane i sie do pragramu wpisywalo a na friko nic nie podaja;/

(lazikar) #13

Maila nie dostałeś przypadkiem. :slight_smile:

(Stefe) #14

a po co jakies friko.pl???

jak zainstalujesz u siebie serwer to udostepniasz to co masz na swoim dysku twardym (ewentualnie w LAN, napedach otycznych itp.).

tworzysz konta, dajesz odpowiednie uprawnienia... podajesz znajomkowi adres i ewentualnie login i haslo i jazda...

majac wlaczony serwer na swoim kompie osoba, ktora kopiuje od ciebie po odpowiednim skonfigurowaniu programu moze tez wrzucac pliki do twojego kompa

(lazikar) #15

stefe zapomiałeś o jednym. Do tego rozwiązania potrzebne jest zewnętrzne IP. Bez tego nic nie zdziała.

(Stefe) #16

o niczym nie zapomnialem... to raczej potrzebujacy pomocy nie okreslil jakie ma lacze

poza tym widze tutaj cos takiego

wiec napisalem co napisalem

(lazikar) #17

Jednak uważam że to podstawowe pytanie przed zastowowaniem twojego sposobu. Sam go polecam, ale nie ma sensu aby cokolwiek sciągać i instalować bez zew. IP.

(Stefe) #18

EOT

(Lukaszm Zdw) #19

nio tylko ze ja mam lana :frowning:

doradzcie cos co mam zrobic bo ja juz nie wiem zalozone mam to konto na friko juz dziala wrzucilem tam 2 plik jeden taki obrazek na probe i plik o nazwie index.htm podalem taki kod 1374 tylko chyba cos nie tak bo jak klikam to wyskakuje ze error;/

czemu nie moge zadnej piosenki umiescic i wogole jak skonfigurowac ten program do ftp?

(lazikar) #20

ograniczenia

php w trybie safe mode

max. wielkość pliku - 200kB

zakaz mp3, exe, mpg, avi, zip, itp.