Przesyłanie plików z jednego komputera na drugi

Mam pewien problem, ponieważ chcę przenieść dużą część plików na laptopa (8GB) i czy jest jakiś sposób aby to zrobić bez nagrywania danych na płytę?

  1. Dysk zewnętrzny

  2. Pendrive

  3. Pamięć Flash

Masz komputery połączone w sieci? Utwórz katalog do którego wrzucisz pliki, które chcesz skopiować, udostępnij go i na drugim komputerze zgraj zawartość

Tak mam komputery podłączone w sieci ( tej samej ). A mógłbyś z tym katalogiem wytłumaczyć dokładniej ?

Udostępniasz na jednym komputerze folder we właściwościach, na drugim wyszukujesz go w Moich miejscach sieciowych.

Mam jeszcze mały problem z tym udostępnianiem, ponieważ udostępniłem go u mnie na komputerze (XP SP2), następnie wchodzę w centrum sieci i udostępniania w drugim komputerze ( win 7). klikam Wybierz grupę domową i opcję udostępniania. I co dalej bo nie wiem gdzie jakaś opcja aby wyszukał, albo może źle gdzieś nacisnąłem.

jak nazywa się komputer na którym udostępniasz pliki? (XP SP2), aby to sprawdzić:

PPM na Mój Komputer - Właściwości - Nazwa Komputera - będzie podane Pełna nazwa Komputera

Powiedzmy, iż nosi on nazwę DOM

Na kompie z Win7 klikasz na start i w pasku wpisz:

\dom

Powinno otworzyć się okienko z udostępnionymi katalogami na drugim komputerze

Grupy domowej w Windows 7 nie konfiguruj, bo XP nie obsługuje tej opcji.

Jeśli sposób z posta powyżej nie będzie ci działać, upewnij się że oba komputery mają ustawioną tą samą grupę roboczą. W XP ustawa się ją tak, jak nazwę komputera (w poście powyżej), natomiast w Windows 7 po wejściu w PPM na Komputer -> Właściwości, musisz jeszcze kliknąć Zaawansowane ustawienia systemu.