Przesyłanie plików z kompa na komórkę. Co i jak?

Witam. Całkowicie się nie znam na komórkach, ale przejdę do rzeczy. Mam telefon Sony Ericsson K530i i chciałbym wrzucić na niego kilka filmów z kompa. Czy moglibyście mi wytłumaczyć co i jak ? Bo zainstalowałem stery do telefonu, podłączyłem go przez USB, wybrałem opcję transfer plików, w dyskach wymiennych pojawił się nowy dysk, ale jak chcem go otworzyć to pisało, że urządzenie nie jest gotowe. A teraz pojawiło się, że muszę go sformatować. W jakim systemie plików to zrobić ?? I czy w ogóle można to zrobić ?? Dzięki za pomoc. :slight_smile:

W dniu 14.05.2008 , o godzinie 17:01 został dopisany post przez ATI

Jak dałem format, to pisało, że windows nie był w stanie dokończyć formatowania. :?

Może spróbuj tego menedżera:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=2611&MyPhoneExplorer+1.6.7

mój w200 widziany jest jako dysk w systemie FAT, a jeśli chodzi Ci o karte pamięci to również jest w tym systemie, ale jeśli nic na niej ważnego nie masz to spróbuj sformatować ją za pomoca telefonu… Może opcje są takie same: wejdź do “Menedżer plików” -> “więcej” -> “Sformatuj M.S.”

Wielkie sorry za temat, zapomniałem włożyć kartę pamięci #-o :stuck_out_tongue: ( jestem bardzo roztargniony :stuck_out_tongue: ) Filmy już wgrałem. Czy jak konwertuję zdjęcia to też muszą mieć format 3GP ?? :stuck_out_tongue:

Zdjęcia? Do 3gp? A po co? 3gp to format video… napewno jeszcze mp4 ten telefon odczytuje… ale obrazy najlepiej przechowywuj jako JPG, ewentualnie BMP i PNG (nie wiem jak w Twoim ale mój SE w przeglądarce grafiki te typy plików odczytuje ale nie da się ich powiększać…)