Przesyłanie Plików

Witam!
Mam oto taki problem.
Na komputerze z windowsem 10 mam bardzo dużo plików (ok. 300 GB) i chciałbym je przenieść na drugi komputer za pomocą sieci wi-fi. Jest tylko jeden problem (no w sumie dwa :slight_smile:), ponieważ nie umiem tego zrobić, a po drugie na tym drugim komputerze na który chcę przenieść pliki jest zainstalowany linux mint 18.02 cinnamon.
Czy może ktoś mi pomóc?
Z góry dziękuję :slight_smile:

Transfer pliku o takim rozmiarze, przez sieć bezprzewodową będzie trwał bardzo długo, a do tego zachodzi ryzyko, że transmisja danych zostanie przerwana. Jak już się upierasz na sieć, to może lepszym wyborem będzie LAN? Najprostszym sposobem będzie podłączenie dysku z jednego komputera do drugiego, albo kieszeń na HDD, jeżeli są to komputery przenośne i nie mają dodatkowych slotów na dyski.

Zajrzyj:

Dokładnie, po WiFi będziesz miał transfer max 4MB/s. Jeśli w komputerach masz karty LAN 1GbE, to lepiej spiąć komputery gigabitowym switchem lub peer to peer. Powinieneś osiągnąć transfer 100MB/s.

@marcin82 w Nautilusie robi się to jeszcze łatwiej, pod warunkiem, że ma się w systemie gvfs z obsługą smb. W Mint pewnie będzie to gvfs-smb lub coś w ten deseń. W Gentoo gvfs mam skompilowane z flagami samba, nfs itp. W Nautilusie wpisuję adres zasobu i jest on montowany automatycznie :wink:

Zawsze można jeszcze szybciej:

mount -t cifs //nazwa/zasobu /mnt.

Można jeszcze prościej - sftp. Pliki kopiować FileZillą. SSH pewnie jest w Mincie standardowo zainstalowany i uruchomiony, więc sftp i FileZilla wg mnie będzie najprostszym sposobem kopiowania plików. Na Linuksie z SMB czasami trzeba się pobawić.

1 polubienie

w Nautilusie robi się to jeszcze łatwiej, pod warunkiem, że ma się w systemie gvfs z obsługą smb.

Pewnie, że tak. W sumie - chyba wszystkie menedżery plików mają zakładkę sieć, a prawidłowo udostępniony zasób powinien być tam widoczny.

O ile nic nie zmienili menedżer plików to Nemo i trzeba szukać w zakładce sieć:

https://nitroshare.net/

NitroShare was designed to be simple. The application uses broadcast discovery to find other devices on the local network with NitroShare installed.

Co jeśli komputer są w różnych podsieciach? Z jednej strony prostota, z drugiej komplikacja jeśli apka nie wykryje innego hosta :wink: