Przesyłanie/udostępnianie plików PC->Laptop

Witajcie :wink:

 

Dopiero co pomagaliście mi w batalii z zerowaniem dysku a już jestem zmuszony do zwrócenia się o kolejną porcję wskazówek :wink:

 

Potrzebuję na laptopa zgrać +/- 200-300GB danych (w mniejszych lub większych paczkach, nie w całości). Próbowałem zrobić to za pomocą Grupy Domowej ale coś jest schrzanione i po prostu niemożliwe (tylko z PC widzę laptopa, z lapka już PC nie widzę + nie mogę się połączyć). Możliwe że to przez różnice między systemami (Home Premium i Ultimate) ewentualnie przez to, że na PC z Ultimate jest lekko mówiąc systemowy bajzel (sprzęt nie mój). Normalnie bym to zgrał pendrivem w 2-3 dni ale chyba nie będę miał na to tyle czasu niestety dlatego próbuję kombinować z innymi alternatywami.

 

Czy jest jakiś program który działa na zasadzie grupy domowej? Ewentualnie może po prostu trzeba na PC zrobić coś w stylu serwera FTP i w tym kierunku kombinować?

Wyłącz zaporę (albo dodaj wyjątek), a sieć ustaw jako dom/biuro (a nie publiczną). Wystarczy udostępnić katalog i jedziesz z danym - żadna grupa domowa nie będzie potrzebna.

Nadal brak połączenia, próbowałem kilka razy i nic. Dlatego szukam alternatyw :confused:

Też miałem taki sam problem rozwiązałem go tak wejdź do Panelu sterowania -> centrum sieci i udostępniania ->  zmień zaawansowane ustawienia udostępniania -> ustaw jak na zrzucie http://abload.de/img/2015-08-22_23240835s8l.png

 

W eksplorerze  w sieć łączysz się z nazwą twojego komputera [na drugim klikasz na folder do udostępnienia Udostępnianie -> Udostępnij -> Wszyscy -> Udostępnij -> Zastosuj]

To również nie działa ;3 

To spróbuj programem Cerbersu FTP Server