Przesyłanie zdjęć na laptop

XD jest jeszcze schowek na Gadu-Gadu

Niestety czytnik w lapku działa tak, jak i te porty. Nie wiem co tam jest zwalone, to chyba problem na osobny wątek.

Niestety, tego nie zainstaluję: „Ta aplikacja jest niedostępna dla twojego urządzenia”

Czy on w ogóle działa na Windows7?

Skoro nie jest dostępna, widocznie w najnowszej wersji nie wspiera już twojej wersji androida.
Tutaj masz link do starszej wersji, więc możesz sobie ją pobrać i zainstalować na telefonie, jeśli chce ci się to robić.
Możesz również bawić się w apki jakie zapodali ci koledzy.

Pewnie musisz zezwolić w telefonie na instalację programów z zewnętrznych źródeł.
http://apkfeed.com/apk/xender-file-transfer-share/xender-file-transfer-share-3-0-1221/xender-file-transfer-share-3-0-1221-apk-download/202/cn-xender/
Poza tym w sklepie google jest wiele apek do transferu plików, więc może znajdziesz jakąś która zadziała na twoim telefonie.

Możliwe, ale chyba musi jeszcze być wersja na Windows7, bo jak rozumiem, to trzeba zainstalować na obu urządzeniach? A jeśli tak, to nie będzie łatwo znaleźć taką i dlatego m.in. tutaj pytam :wink:

No właśnie instaluję je po kolei jak widać

Nie - tę i inne (ale nie wszystkie) instalujesz tylko na telefonie i łączysz się z lapkiem na nim za pomocą przeglądarki (po prostu otwierasz stronę z adresem jaki pokaże ci apka).
Jednak najpierw łączysz się z telefonem za pomocą utworzonego na telefonie hot spota.
Na tym wideo z you tube masz wszystko wyjaśnione jak to się robi.
Poza tym, może zrób osobny temat z tymi nie działającymi USB na lapku.
Może to po prostu jakaś prosta sprawa… sterowniki itp.
PS Większość takiego przesyłu po FTP wymaga, aby telefon i lapek był połączony do twojego routera WiFi (lub do hot spota włączonego w telefonie i podłączenia do niego lapka poprzez sieć jaką utworzy telefon).
To tak dla jasności, żebyś wiedziała że musisz mieć połączonego lapka z telefonem w tej samej sieci.
Inaczej ci nic nie zadziała, ponieważ wysyłasz pliki po WiFi wówczas.

1 polubienie

A jak to zrobić? Po kliknięciu na FTP mam „Status Wi-Fi”, klikam „Uruchom” i wtedy mam do wyboru:

  • „Przenośne”
  • „Chronione hasłem”
    Nie wiem co powinnam wybrać? Telefon łączy się z internetem przez domowy router Wi-Fi.
    Jak wybrałam „Przenośne”, wyświetlił mi się adres ftp. Wpisałam w przeglądarkę, to mi się wyświetliło, że „strona chce otworzyć aplikację…” i otwarła się pusta strona Google Chrome z wyszukiwarką Google :confused:

Dobra, już sobie poradziłam. Dodałam lokalizację sieciową, wtedy znów wystąpił błąd z połączeniem, ale się okazało, że to zapora blokowała

Hmm, jednak nadal jest problem. Po wyłączeniu zapory wszystko działało i przesłałam sobie pliki, ale nie umiałam w tej zaporze znaleźć konkretnej reguły czy aplikacji do odblokowania. Włączyłam ją ponownie i oczywiście znów wystąpił błąd połączenia, a teraz jak wyłączam zaporę to już nie chce się łączyć. Ktoś wie o co z tym chodzi? I dlaczego za każdym razem końcówka (po dwukropku) tego adresu ftp jest inna? Może tego po dwukropku nie należy wpisywać?
Dodałam tą lokalizację sieciową od nowa i się połączyło, ale wciąż są z tym problemy. Dałoby się jakoś na stałe mieć smartfona połączonego z lapkiem, tak żeby sobie tam siedział jako lokalizacja sieciowa?

I rozumiem, że ten dostęp jest możliwy tylko przez to moje domowe WiFi, tak?

Ok, już się dowiedziałam na innym forum. Trzeba w ustawieniach odznaczyć losowy port i wtedy będzie ta liczba po dwukropku zawsze taka sama i już zapora nie będzie blokować

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.