Przesyłanie zdjęć na laptop

Mam stary lapek z Win 7, gdzie porty USB działają jak chcą i nie mogę podłączyć smartfona przez kabel, nie mam też bluetootha. Czy jest jakiś inny, szybki i wygodny sposób, aby zdjęcia ze smartfona z androidem wrzucić bezpośrednio na lapka bez przewalania przez dysk Google czy wysyłania mailem? Nie wiem, może jest na androida coś w rodzaju μTorrenta?
A tak przy okazji, da się ustawić apkę Zdjęcia Google tak, aby pokazywała tylko i wyłącznie zdjęcia z dysku Google, a nie wszystkie, jakie tylko znajdzie na smartfonie? Ew. może jest jakaś inna, darmowa apka, która pozwala wygodniej sobie poustawiać takie rzeczy. W tej od Google to nawet wyłączenie synchronizacji jest problematyczne. Usuwanie fotek z poziomu smartfona też jest mega niewygodne. Może jest coś lepszego?

Można po sieci LAN i WLAN - w smartfonie uruchamiasz aplikację co robi za serwer FTP lub HTTP.

Jak nie masz w domu żadnego routera do siania Wi-Fi by nie kombinować z przelotką z USB C na RJ-45 to część aplikacji akceptuje hotspot z telefonu.


Można też sprawdzić czy domowy router pozwala na podpięcie pendrive jako dysk sieciowy i jak taki zmapować na smartfonie.

1 polubienie

Nie mam windowsa 7 tylko 10 i aplikację One Drive od Microsoft. Szukałem i podobno jest One Drive na win7. Nie napisałeś jaki to telefon ale One Drive jest też na telefon.

Mam router, ale chyba kiedyś powyłączałam w lapku wszystkie usługi dotyczące tej jakiejś sieci domowej. Nie wiem czy to jest potrzebne? Nawet nie wiem co to za router i jak to sprawdzić. Jakiś stary od UPC, jest na nim napisane: Connect Box, CH7465LG-LC

Nie wiem, czy zadziala na Win7, ale ja korzystam z KDE Connect’a. Pozwala to na przesyłanie plików w obie strony, ale to nie wszystko :smiley: Poza tym, masz tam m.in.:

  • Odnajdywanie smartfona;
  • Sterowanie multimediami przez LAN;
  • Touchpad w smartfonie :smiley:
  • …i kilka innych bajerów. Zobacz moją playlistę:
    KDE Connect - YouTube

Wszystkie funkcje pokazałem ze starym interfejsem aplikacji na Androida, ale jest film z nowym (ostatni na playliście).

1 polubienie

@natan007 OneDrive już mam cały zawalony :stuck_out_tongue: Telefon też nie najnowszy: Xiaomi Mi A2 Lite, Android 9. A ta aplikacja OneDrive na smartfona ma takie ustawienia jak pisałam? Bo wkurza mnie, że w zdjęciach Google pokazuje mi wszystkie fotki z telefonu, a nie tylko te z Dysku Google. Do tego jak wyłączę synchronizację, to nie pokazuje mi wcale tych na dysku, a jak włączę, to mam problem z usuwaniem zdjęć. Usunę na lapku, a one za chwilę wracają. Muszę usuwać też na smartfonie, co jest bardzo niewygodne, bo tam trzeba każde zdjęcie otworzyć, żeby je usunąć, a przynajmniej ja nie znalazłam opcji usuwania wielu zdjęć. Nie wiem jak to dokładnie działa w tym OneDrive, bo korzystałam tylko na laptopie, ale też mam wyłączoną synchronizację już od dawna

@blumberplumber - najbardziej zależy mi na prostocie i łatwości obsługi. Nie potrzebuję żadnych bajerów. Po prostu żeby zainstalować apkę na smartfonie i lapku, włączyć i się przesyła, bez żadnych cudactw i kombinowania. Coś jak np. mam drukarkę, zainstalowałam na lapku jakiś program od niej i normalnie się łączy po WiFi i mogę w niej drukować dokumenty i z laptopa, i ze smartfona

Ja też mam sync we wszystkich chmurach wylączony. Wtedy to ja decyduję co i jak oraz gdzie…

Co do Dysku Google i wszystkich zdjęć, to chyba masz coś w ustawieniach aktywowane… U mnie tak nie ma…

OneDrive? Pewnie coś do popatrzenia w opcjach jest, ale się nie wypowiem…

Wyłącz sync w ustawieniach Dysku Google na telefonie (kopia zapasowa lub inaczej w MIUI się to może nazywać)… Dlatego wraca, gdyż się upload’ują (wgrywają do dysku z powrotem lub pobierają na laptopa.

Jeśli to drugie, to trzeba wyłączyć sync w ustawieniach klienta Dysku Google dla Windowsa.

Możesz włączyć tryb strumieniowy, to Dysk Google wtedy będzie działał, jakbyś podpięła USB przez Internet, ale bardzo wolno.

Tak, jak to wyłączam, to mi nie pokazuje zdjęć z Dysku Google, tylko wszystkie możliwe fotki i obrazy, jakie znajdzie u mnie na smartfonie. Również te, których nigdy nie synchronizowałam z Dyskiem Google i strasznie mnie to wnerwia, bo wtedy mam pomieszanie z poplątaniem :frowning: Aplikacji GoogleDrive na lapku nie mam i nie używam wcale. Dysku Google używałam głównie żeby tam wrzucić jakieś fotki, które chciałam komuś pokazać. Nie chcę mieszać zdjęć z Dysku Google z innymi zdjęciami, które mam na telefonie

@krystian3w Zainstalowałam to HTTP File Server, ale totalnie nic z tego nie rozumiem. Nie ma polskiego menu i w ogóle nie wiem, co mam z tym zrobić :frowning: Mam tam np. wybrać jakiś „Network interface”, klikam na choose i pokazuje mi się lista z jakimiś dziwnymi nazwami i niby co mam z tego wybrać, jak pojęcia nie mam, co to w ogóle są? Albo by ktoś musiał mi krok po kroku wytłumaczyć, albo to wyrzucam, bo nie ogarniam :frowning:
Potrzebuję czegoś możliwie najprostszego

Na Twoim pierwszym filmiku mówisz, że to nie działa na Windows 7, tylko na 10 i 11.
BTW, trochę ciężko zrozumieć co mówisz, sugerowałabym dodać napisy albo skorzystać z jakiegoś syntezatora mowy, coś jak Ivona czy nie wiem, jakie tam teraz są, ale widzę, że na wielu filmikach jest głos z takiego automatu

Wada wymowy wynikająca z niepełnosprawności.

Co do tematu, to szkoda, że nie dzoała na Win7, bo fajny soft.

Najlepiej przerzucić foty z telefonu na kartę pamięci i można ją po prostu wpiąć do czytnika lapka i po robocie.
Poza tym są apki ma Androida do wysyłania plików na laptopa.
Na przykład xender

tutaj co i jak
https://www.youtube.com/watch?v=td4hF-LxuCU
https://www.youtube.com/watch?v=kgIVDC2zwm8
Kiedyś używałem tego i działało świetnie na starym lapku.

1 polubienie

Jak lapek ma osobno czytnik.

Bo ten/taki na USB odpada z powodu uszkodzeń/wady portów.

Nie widziałem, żeby starsze lapki nie miały czytników.
Kiedyś to była właśnie norma, czego nie można powiedzieć o nowym sprzęcie.
Może być jedynie jakiś problem z formatem pamięci, ale są adaptery za jakieś kilka złotych.

Niektóre modele miały, niektóre nie. O to chodziło @krystian3w. Nie wiemy, jaki model laptopa ma @betmariss, to by się sprawdziło.

Przyznam, że mam dostęp do wielu lapków z „przeszłości” i nie spotkałem modeli wykastrowanych z czytników, a wręcz przeciwnie mają ogromne ilości dodatkowych gniazd itp.
Kiedyś nie oszczędzali jak teraz.

Localsend jest darmowy i wygodny do przesyłania plików android <-> PC

https://localsend.org

1 polubienie

Teoretycznie po przejściu na Windows 10 pewnie zadziała NerbyShare:

(na pewno nie planuj kupna laptopa z ARM jak spodoba ci się ich apka, bo tej architektury wciąż nie wspierają nawet jak masz na niej 10/11)

Niestety apka powstała zbyt późno więc natywnego wsparcia 7 nie zapewnia, może ktoś w necie udostępnia podmienione niezbędne pliki by ruszyła ale ciężko dowiedzieć się czy nie wciska nam swojego trojana przy okazji.

Najlepszy i najłatwiejszy sposób to FTP
Apka na androida:

Jest to menedżer plików Xiaomi.
Poradnik FTP:

  1. Otwórz Mi File Manager
  2. Kliknij w ikonkę menu
  3. Kliknij FTP
  4. Łączysz laptopa i telefon z tą samą siecią
  5. Konfigurujesz i uruchamiasz FTP
  6. Na komputerze łączysz się za pomocą Eksprolatora windows lub oprogramowania FilleZilla Client

Drugi sposób
Bierzesz FTP z InfinityFree
I na telefone łączysz się przez File Manager +
A na kompie FilleZilla Client

1 polubienie