Przesyłanie zdjęć przez bluetooth do iPhona SE, czy można?

Hej, jestem szczęśliwym posiadaczem iPhona SE, najnowszy system 13.2.2. Telefon jest używany, moj pierwszy (ten najważniejszy) kontakt z takimi cackami. Mam pytanie, czy mogę przesyłać zdjęcia (inne typyu plików też) z komputera do iPhona przez bluetooth? Walczę z tym od godziny, komputer widzi iPhona, iPhone widzi komputer ale nie mogę nic przesłać, komunikat - system Windows nie może przesłać pliku. Ten sam plik przesyłam na tel z Androidem i moim ukochanym Windows Mobile bez problemu. Nie wiem czy ten typ tak ma, czy mój tel jest jakoś uszkodzony. Próbowałem nawet z androida, także nitki. Proszę o poradę, w ten zimny czas listopadowy.

Zainstaluj iTunes i po kablu.

jeśli nie masz Macbooka to nie możesz przesyłać poprzez “bluetooth”, Apple wymyśliło swoją rzecz a dokładniej “AirDrop” który działa tylko pomiędzy urządzeniami Apple. Zostaje jedynie kabelek.

Bluetooth w iPhonie nie obsługuje OBEX, bo uznano go za zbyt awaryjny jak na standardy jakości UI/UX w Apple. Innymi słowy - nie da się.

Kwestia sensowności owego usprawiedliwienia to inna sprawa… :smiley:

Dzięki za odpowiedzi. Szkoda, wyrzuciłem kasę w błoto, bo zasadniczo nadaje się to tylko do telefonowania :frowning: Niby ok, ale to jednak prawie 2020, Elon Musk na Marsa chce latać, jakoś nie wierzę.

Za iTunes dla Windows się nie płąci to taki problem przegrać na komputer, a potem drugi smartfon podłączyć i na niego? Przez BT to takie zdjęcia by się chyba kopiowały do usranej śmierci. To najwolniejszy protokół bezprzewodowy.

Bt5 to transfery sięgające 50Mbps. Może głowy nie urywa, ale do wysłania zdjęcia znajomemu który nie ma iPhone, albo kilku na PC bez szukania kabli byłoby fajną opcją której mi też brakuje.

iPhone Se nie ma BT5.0 BT5.0 mają dopiero iPhone 11 chyba. Z 2018 moze też iPhone-y miały BT5.0. iPhone SE nie wiem czy ma BT4.0

Więc nawet jak ma smartfona jakiegoś najnowszego z Androidem i BT5.0 to i tam z iPhone SE szło by jak krew z nosa, albo wolniej.

BT v3 i v4 to transfery rzędu 25Mbps. Ludzie jeszcze nieraz maja takie łącza internetowe w domu. Nie przesadzaj już z tym tłumaczeniem Apple bo to ewidentnie decyzja marketingowa a nie technologiczna.

1 polubienie

Nie rozumiem takich argumentów. Pamiętam 10 lat temu nieironiczne hasła typu “no może i iPad nie ma wielozadaniowości, ale przecież można nosić dwa, co za problem”.

Ano problem jest taki, że iPhone nie umie kopiować plików przez BT Obex. Odpowiedź “przecież nie musisz tego robić” i próby zawstydzania użytkownika, że to archaizm nie są rozwiązaniem, bo iPhone potem dalej nie umie tego zrobić.

Naprawdę nie trzeba stawać w obronie św. Apple w każdej sprawie. Nie umie. Kropka. O to było pytanie i taka jest odpowiedź.

2 polubienia