Przesylka pobraniowa

Witam, mam problem, napisał do mnie koles maila ze chce kupic produkty ktore sprzedaje na allegro ale niema konta i chce je kupic poza allegro (produktow mam wiecej wiec niechodzi o konczenie aukcji przed czasem). No ale chce przesylke za pobraniem wiec mam krotkie pytanie czy cos ryzykuje wysylajac mu tak produktu (wartosc ok 100 zł). Poza tym ze wiadomo iz paczka moze niedojsc :stuck_out_tongue:

Tak. Ryzykujesz tym, że gość Ci paczki nie odbierze a Ty poniesiesz koszta tej zabawy. Zadaj sobie pytanie - czy naprawdę musisz tak ryzykować by coś sprzedać?

W takim przypadku sprzedaż poza allegro jest ryzykowna.

Wysyłasz przedmiot osobie, o której nic nie wiesz - nie masz zatem żadnej pewności że paczka zostanie odebrana.

Zaproponuj mu płatność z góry - jeśli mu zależy na kupnie - zapłaci.

Ja na Twoim miejscu nie ryzykowałbym przesyłki za pobraniem.

najlepszym wyjsciem z takiej sytuacji jest płatność z góry kosztów wysyłki, przesyła ci te 12-15zł a ty mu wysyłasz resztę za pobraniem, w koncu za wysyłkę i tak on płaci, a jeśli chce poza allegro…

Skrzek :wink: oo to dobry pomysl :wink: dzieki :smiley: tak zrobie ;]

Dodane 14.04.2009 (Wt) 17:46

A mam jeszcze jedno pytanie, czy wysylajac tak ja powiedzial skrzek , to na blankiecie zaznaczyc potwierdzenie odbioru czy co zeby ta paczka potem wrocila do mnie jeśli koleś jej nieodbierze? I czy ktoś wie ile to kosztuje ? bo niedokonca wiem jak to sprawdzic w cenniku poczty.