Przesyłka Ubuntu pocztą

Siema, mam kilka pytań co to Ubuntu wysyłanego pocztą, nie chce mi się ściągać :slight_smile: Więc tak:

  1. Czy ta przesyłka będzie coś kosztować, czy trzeba będzie coś płacić/dopłacać/regulować?

  2. Ile zwykle idzie takowa wysyłka?

  3. Jak poprawnie wypełnić wszystkie pola, aby przesyłka doszła?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

  1. Przesyłka jest kompletnie, absolutnie, nie do uwierzenia - ale darmowa. To jest właśnie idea ShipIt.

  2. Przesyłka idzie od 4 do 6 tygodni. Ostatecznie płytka pokonuje kawał świata.

  3. Wypełniasz swoimi danymi osobowymi, a jak czegoś nie rozumiesz, to przetłumacz stronę za pomocą Google Translate.

Ale ShipIt jest nie dla ludzi, którzy mają lenia, bo jak można, to trzeba zasysać, a nie brać, bo za darmo…

Sciągasz w kilka godzin w zależności od łącza i tylko nagrać na płytkę ,a Ty wolisz czekać kilka tygodni na darmową przesyłkę.

Ad.1 Jeżeli wsześniej nie zamawiałeś Ubuntu w ten sposób to przesyłka jest bezpłatna.

To prawda?

Że jak zamawiałem kiedyś ubuntu 7.10 i teraz chciałbym zamówić ubuntu 9.10 to płacę za przesyłkę?

Za nic się nie płaci.

Dodając do tego że system pewnie będzie max kilka razy uruchomiony z livecd albo wcale i płytka rzucona w kąt.

Są akcje pod tytułem “Rozdajemy Linuksa”. weź w nich udział, dużo szybciej otrzymasz płytkę i pieniądze Marka nie pójdą w błoto.

Warunki się pozmieniały, tego co jestem 100% pewien, to z Shipit mogą zamawiać osoby, który nigdy wcześniej tego nie robiły i mogą to zrobić tylko raz. Druga sprawa, to nie jestem do końca pewien ale doszły mnie słuchy, że za samą przesyłkę podobno się już płaci :slight_smile:

Dokładnie [-X

Pozdrawiam!

Radziłbym ściągnąć. Znając życie i obchodzenie się z paczkami na poczcie, nie wiem czy płytka będzie nadawała się do użytku. No chyba, że zapakują w kilkanaście papierków, pudełek.

Doświadczenie odnośnie nagrody z urodzin DP (nic do DP nie mam, żeby nie było): Pudełko było w koszmarnym stanie.

Cud, że płytka “przeżyła”.

Zamawiałeś kiedykolwiek? Zamawiałem 5 wersji systemu po jednej płycie z każdej wersji (7.04, 7.10, 8.04, 8.10, 9.04) i wszystkie płyty, które dostałem nadawały się do użytku i nie widać było jakichkolwiek oznak zniszczenia.

Wnioskuję, że jednak nigdy nie zmawiałeś żadnej płytki. Płyty dostarczane są w kartonowym etui, w kopercie z pęcherzykami powietrza, wysyłane pocztą lotniczą. Zamawiałem płytki zarówno do Polski jak i Holandii, wszystkie nadawały się do użytku :slight_smile:

Zdarza się, ja np. do dziś nie dostałem żadnej nagrody, choć byłem wyróżniony i do dziś nie wiem czy to wina poczty czy ktoś o mnie zapomniał ale to inna historia i to nie miejsce, abym o tym tu pisał :slight_smile:

Pozdrawiam!

To naprawdę dbają o nie. Jestem pod wrażeniem. :slight_smile: