Przeszukiwanie zawartości plików log


(Rostov) #1

Posiadam pewną aplikację, która przebieg swojej pracy zapisuje w plikach *.log. Są to zwykłe pliki tekstowe, które można otworzyć np. w Notatniku. Jednak od czasu do czasu potrzebuję odnaleźć konkretny log, w którego treści znajduje się określone słowo. Póki co nie mogę znaleźć odpowiedniej do tego aplikacji. Zna ktoś coś takiego?


(Jack_Daniels) #2

Na studiach kiedy miałem kilkanaście GB rożnych treści do pomocy nieoceniony był  Copernik http://www.dobreprogramy.pl/Copernic-Desktop-Search,Program,Windows,13153.html Indeksowanie po zainstalowaniu troche trwa trzeba ustawić aby tylko konkretny folder indeksował, ale wyszukiwanie słów było natychmiastowe, w txt, czy pdf 


(dark__jedi) #3

Jeśli to zwykłe słowa, to nie widzę problemu, żeby je odszukać zwykłym wyszukiwaniem systemowym, lub wyszukiwaniem w eksploratorze plików dodatkowo zainstalowanym.

 

http://forum.pclab.pl/topic/641404-Wyszukiwanie-frazy-wewn%C4%85trz-pliku-w-Win-7/


(Rostov) #4

 

Też używałem CDS lata temu, do czasu aż obrósł w piórka na tyle, że stał się bardzo, ale to bardzo powolnym programem, który często zwyczajnie zawiesza system. Ponadto dziś darmowa wersja ma ograniczenie indeksowania do wyłącznie 75 000 plików, a mnie potrzeba znacznie więcej. Zassałem wersję 1.0, kiedy to jeszcze program był lekki i darmowy. Indeksowanie trwało parę godzin, po czym dowiedziałem się, że dla znacznej części plików, w których występuje szukana przeze mnie fraza lub wyraz, nie jest dostępny szybki podgląd. Nie wiem, w której wersji programu to naprawiono, ale nowszych mi się już jakoś nie chce ściągać. Odpada.

 

 

Pisałem już wyżej - szukajka systemowa z W7 nie daje sobie rady z plikami *.log, nawet po zastosowaniu wskazówek z powyższego tematu. Znajduje góra 30 plików na ponad 100 tysięcy. To za mało. Jaki, przykładowo, dodatkowo zainstalowany eksplorator plików masz na myśli?