Przeszukiwanie zawartości plików log

Posiadam pewną aplikację, która przebieg swojej pracy zapisuje w plikach *.log. Są to zwykłe pliki tekstowe, które można otworzyć np. w Notatniku. Jednak od czasu do czasu potrzebuję odnaleźć konkretny log, w którego treści znajduje się określone słowo. Póki co nie mogę znaleźć odpowiedniej do tego aplikacji. Zna ktoś coś takiego?

Na studiach kiedy miałem kilkanaście GB rożnych treści do pomocy nieoceniony był  Copernik http://www.dobreprogramy.pl/Copernic-Desktop-Search,Program,Windows,13153.html Indeksowanie po zainstalowaniu troche trwa trzeba ustawić aby tylko konkretny folder indeksował, ale wyszukiwanie słów było natychmiastowe, w txt, czy pdf 

Jeśli to zwykłe słowa, to nie widzę problemu, żeby je odszukać zwykłym wyszukiwaniem systemowym, lub wyszukiwaniem w eksploratorze plików dodatkowo zainstalowanym.

 

http://forum.pclab.pl/topic/641404-Wyszukiwanie-frazy-wewn%C4%85trz-pliku-w-Win-7/

 

Też używałem CDS lata temu, do czasu aż obrósł w piórka na tyle, że stał się bardzo, ale to bardzo powolnym programem, który często zwyczajnie zawiesza system. Ponadto dziś darmowa wersja ma ograniczenie indeksowania do wyłącznie 75 000 plików, a mnie potrzeba znacznie więcej. Zassałem wersję 1.0, kiedy to jeszcze program był lekki i darmowy. Indeksowanie trwało parę godzin, po czym dowiedziałem się, że dla znacznej części plików, w których występuje szukana przeze mnie fraza lub wyraz, nie jest dostępny szybki podgląd. Nie wiem, w której wersji programu to naprawiono, ale nowszych mi się już jakoś nie chce ściągać. Odpada.

 

 

Pisałem już wyżej - szukajka systemowa z W7 nie daje sobie rady z plikami *.log, nawet po zastosowaniu wskazówek z powyższego tematu. Znajduje góra 30 plików na ponad 100 tysięcy. To za mało. Jaki, przykładowo, dodatkowo zainstalowany eksplorator plików masz na myśli?