Przetaktowywanie procesora...I Brak obrazu.?

Tsaaa, Zabawiałem się OC u siostry na zasilaczu TakeMe350Force Przy zwiększonym taktowaniu i podniesienie szyny o 15Mhz komputer…Żazegnał żywot. Wymiana baterii.

Nie piszcie mi że ten zasilacz jest do niczego bo sam dobrze o tym wiem… -.-

Lecz dlaczego po przekroczeniu dla Pentiuma D 820 Bariery 3.0GHz Komp… Się nie włącza.?

Czyżby koniec zapasowej mocy procesora? Czy zasilacz nie wyrabia? :smiley:

Tak naprawdę odpowiedziałeś sobie sam o problemie .Zasilacz .

Czyli to nie koniec mocy procesora?

Jaki kupić zasilacz by podkręcić PD(Pentium’a D?)

fortron,chieftex,Ocz,Seasonic 400 W

Obojętnie jaki zasilacz, Ale musi mieć 400w? :smiley:

Nie… .Znajdziesz na allegro używanego fortrona albo Chiefteca .Polecam się zglębić w temacie zasialaczy z wpisaniu w google “czarna lista zasilaczy elektroda” i będziesz wiedział czego nie kupić .

Dodane 10.10.2012 (Śr) 16:13

I tak btw podkręcenie tego procka nawet do 3.2 da ci znikomy wzrost ,Pentium D to Pentium 4 dwurdzeniowy który jest największym niewypałem w dziejach Intela . W tamtych czasach Athlony 64 pozamiatały .

Aaa. Nie lubię jak ktoś wypomina mi że to śmieć. -.-

Wiem o tym.

Jest wzrost wydajności w testach na evereście, widocznie widac poprawę.

Do ile kupię używany firmowy 400W?

Trudno wejść na allegro i sprawdzić ceny?

Byś wiedział . ;F

Trudno wejść na Explorerze 6…

Zaktualizuj do IE8 przy Win XP lub IE9 przy Win 7

Nawet MS zaleca zaktualizować ze względu na bezpieczeństwo.Nawet jak się normalnie nie używa.

Xp, Nie chcem. Pobierałem Chrome. :wink:

Odpowiadanie na jego pytania ,to jak w stylu czemu mam jeść ten chleb skoro lubię bułki .Zwykłe trolowanie .Proszę adminów o jakąś reakcje .

Pytasz się dlaczego po przekroczeniu dla Pentiuma D 820 Bariery 3.0GHz Komp… Się nie włącza.?

A no mogą być różne powody. Pierwszy powód zasilacz aczkolwiek jego wymiana na markowy nie daje gwarancji że komp się włączy na tej częśtotliwości . Powodów może być więcej następna to sam procesor (egzemplaż ) może być nie podkręcalny powyżej danej wartości niezaleznie od zasilacza i pozostałych komponentów. Podkręcanie poprzez FSB podkręcasz też pamięci i one też mogą być przyczyną. Sama płyta główna może stwarzać problemy pokręcając ewentualnie trzeba więcej wartości poustawiać oprócz FSB a nie zostawiać na auto co może być niebezpieczne sczególnie napięcia tak zostawiając do procesora i pamięci. Reasumując trzeba się przygotować do podkręcania poszukać w google na temat danego procesora jak ludziom to wychodzi i czy jest podkęcalny, tak samo dotyczy poszukać jak z daną płytą główną wychodzi kręcenie.

Napięcia kontroluje płyta główna, NIe przekraczają max ani min.