Przeterminowany spirytus salicylowy do czyszczenia pasty

Siema, mam zamiar przeczyścić sobie kompa lecz nie mam alkoholu izopropylowego do usunięcia starej pasty ale znalazłem w domu spirytus salicydowy ktory powinien dać radę lecz jest 2 lata po terminie ważności czy to w czymś przeszkadza?

Spirytus nie może się przeterminować :smiley: Może ewentualnie zwietrzeć - alkohol odparuje :wink:
Możesz myć, chociaż nie jest to idealne rozwiązanie, bo to roztwór kwasu salicylowego, wody, a spirola jest tylko 60-70%. Jednak od biedy wystarczy. Dłużej będzie schło ewentualnie i mniej rozpuszczało :wink:

Kiedyś czytałem, że spirytus salicylowy nie jest dobry do czyszczenia z pasty, dlatego że pozostawia jakąś cienką warstwę związków, które działają jak izolacja. Nie wiem ile w tym prawdy :slight_smile:

Tak to jest prawda.

Taka cienka warstwa (jeśli nawet coś zostanie) temperatury nie wyizoluje nawet gdyby była z super izolatora. Ewentualnym problemem mogłyby być jakieś środki zapachowe, czy inne dodatki w reakcji z PCB, ale on przecież nie będzie tym płyty głównej polewał, tylko zmoczy wacika i wytrze obudowę procka i radiator.
Ja nie widzę problemu, ale jak koledzy mają inne doświadczenia, to kup sobie małpkę spirola w lokalnym monopolowym :wink:

ps.
A @anon67650823 poleca szprej do mycia klocków hamulcowych :joy:

Przechwycenie%20obrazu%20ekranu_2020-10-06_15-23-28

Ja myje benzyną eksrakcyjną

Dokładne wyszorowanie procesora alkoholem teoretycznie powinno dać nieco lepsze temperatury. Ale jeżeli nie jest to priorytetem, to pastę możesz usunąć czymkolwiek, nawet wodą z mydłem.

Byle niezbyt wodnisty. W aptece możesz też zawsze kupić gaziki do odkarzania, wygodne.
PS co z Ciebie za Polak, że nie masz w domu spirytusu? :smiley: