Przetwornica napięcia samochodowa


(CrisPL) #1

Jest tego masa na allegro, a które są dobre? Bo potrzebuję zwykłego gniazdka w samochodzie na długi wyjazd w wakacje.

Prawdopodobnie używałbym do ładowania telefonu, tabletu czy też nawet laptopa z przynajmniej 90W zasilaczem.


(Onlinemaster) #2

Przerabiałem temat przetwornic i powiem Ci \ze zdecydowana większość ledwo wydala 1/3 zadeklarowanej mocy, mam taką jedną no name obecnie zainstalowaną w ciężarówce z dużym mocnym aku i przy mocy 150W zadeklarowanej przez producenta mogę podłączyć co najwyżej drukarkę o mocy 35W. Zdecydowanie produkty markowe i droższe jeśli chodzi o przetwornicę!


(blackdaro) #3

Cześć.Używam na 24V OUTPUT POWER 350W i w zapasie mam 12V /150W , ten ostatni dał radę monitor ,satelita i laptop.A jeśli chodzi czy dobry na allegro ? Na pewno nie za 30zł .Marki nie polecę bo nie mam wiedzy na ten temat.To co mam chodzi od wielu lat.


(CrisPL) #4

Myślałem właśnie coś w okolicach 100zł najpierw poszukać. A z tego co widzę to nie ma zbytnio i w wyższych cenach jakiś markowych przetworników producentów zasilaczy jak OCZ, XFX itp., a szkoda, bo nie musiałbym się zastanawiać. Czyli nie mam co liczyć wyprodukować prąd z gniazdka zapalniczki, a w samochodzie jest jeszcze takie nietypowe gniazdko pod zaślepką 150W (Opel Meriva) wiecie może jak by tego użyć?


(blackdaro) #5

Kup przetwornice powyżej 100 zł na gniazdo pod osobówkę 12V, i zależy ile odbiorników podłączysz pod gniazdo - minimum to 150W.I jak długo używasz, pamiętaj o przepalaniu auta . Co byś nie miał problemu z odpaleniem auta.


(lith) #6

Ja mam jakiegoś nołnejma ‘niby 150W’. Taki malutki plastikowy szajs za kilkadziesiąt zł. Tel naładujesz, aparat naładujesz. Laptop (zasilacz 90W)się na tym mi nie ładuje, twierdzi, że nie jest podłączony, rozładuje się ‘do końca’, ale dopóki będzie podłączony to będzie chodził i się nie wyłączy- sprawdzone przez kilkadziesiąt minut. Urządzonko nie budzi za grosz zaufania, wentylator często wpada w rezonans i hałasuje, ale już ze 3-4 lata chodzi (niezbyt intensywnie eksploatowane).


(dragonn) #7

Jeśli szuka się czegoś lepszego to mogę polecić http://techtron.pl/p2193,przetwornica-n … sinus.html głównie używam tego do awaryjnego zasilania instalacji solarów w przypadku awarii zasilania w domu, obciążenie jakieś 110W nie robi na tym wrażenia, laptopa i inny sprzęt również pociągnie bez problemu.