Przewijanie dwoma palcami i wolny start

Witam.

Mniej więcej przed godziną padł mi system podczas normalnego codziennego użytkowania. Wszystko robiłem jak zawsze, nic nowego nie instalowałem. Otwarte były tylko karty w Firefoxie i Chrome też był otworzony + Winamp. Czyli standard. I tu nagle bez wyraźnego powodu pojawiła się słynna minka WIn 8 : ( że wystąpił błąd. Wkurzyłem się, bo trzeba było zrestartować system. A tym bardziej, że minka wystąpiła u mnie ostatnio bodaj w czerwcu, gdy instalowałem sterowniki do czegoś. Od tego czasu wszystko tyle miesięcy było ok i teraz bez żadnego powodu się pojawiła. Na całe szczęście po restarcie wszystko gra i system wygląda na cały jak dotąd, poza funkcją przewijania dwoma palcami w touchpadzie po stronach w górę i w dół… posiadam laptopa.

Jak przywrócić te przewijanie, bo mocno brakuje mi tej funkcji. Poza tym touchpad działa jak dawniej. Zrobiłem restart jeszcze 2 razy ale dalej nie mogę przewijać.

Swoją drogą przy okazji chciałbym zapytać dlaczego Windows 8 (64 bit) uruchamia mi się ,dosyć" długo. Mówie tu o ekranie po zalogowaniu gdzie już widać kafelki ale ciągle się coś ładuje i uruchamia i lepiej w tym czasie nic nie robić, odczekać, bo może się zamulić na dłużej… Kiedyś dostawałem szału na tym punkcie, lecz zdążyłem się już przyzwyczaić do odczekania tych 2-3 minut, bo gdy minie ten czas to potem system działa tak jakbym oczekiwał. Jednak początki były denerwujące, bo człowiek kupuje w lutym laptopa za prawie 2500, a chyba dłużej czekam na uruchomienie niż na starym blaszaku z XP.

Chciałbym dodać, że od początku tak się uruchamiał, nawet na czystym systemie. A dzisiaj w autostarcie mam jedynie Avasta włączonego.

Proszę o pomoc !

Pozdrawiam.

Avasta to ja bym wywalił, gdyż to on u mnie powodował bluescreeny. A dokładnie gryzł się ze sterami karty sieciowej. Co do przewijania to w programie do obsługi touchpada (Synaptics bodajże) powinna być opcja do włączenia przewijania dwoma palcami.

Szczerze mówiąc dzisiaj po włączeniu laptopa już mogę przewijać i działa cały czas.

Samo przestało działać, samo się naprawiło.

Nie wiem jak to wytłumaczyć…

Pozdrawiam

Czasami tak to już jest z tym oprogramowaniem od touchpada. Nie raz tak miałem na swoim lapku.