Przewijanie stron dwoma palcami na touchpadzie

Witam, jak mogę ustawić aby można było przewijać stronę na touchpadzie dwoma palcami? W Ubuntu mam to w ustawieniach myszki, a w windowsie nie mogę jakoś tego znaleźć. 

Musisz raczej doinstalować sterowniki do touchpada. Jeśli nie znasz jego producenta, to poszukaj w googlach po nazwie laptopa, albo podaj jego nazwę tutaj, to się znajdzie.

Zainstalowałem sterownik synaptics toshiby, ale to dodało tylko możliwość scrollowania po prawej stronie touchpada jednym palcem, a to jest bardzo nie wygodne.

W Ubuntu nie musiałem instalować żadnych sterowników.

To wróć może do Ubuntu. Myślałem, że używanie Linuksa wzmacnia inteligencję i obniża malkontenctwo ;-). Masz w zasobniku ikonkę touchpada Synaptics (Konsola dotykowa Synaptics)? Zrobiłeś restart po zainstalowaniu? (Jak nie masz, po restarcie ikonki, to przez Panel sterowania -> Mysz -> Ustawienia urządzenia - > Ustawienia). Klikasz na niej lewym dwa razy lub prawym i wybierasz  ‘Właściwości płytki dotykowej TouchPad’ powinieneś tam mieć tam ‘Przewijanie dwoma palcami’, zaptaszkuj. Jeśli klikniesz na to 2 razy pojawi się więcej ustawień. Potem OK i OK. OK?

 

Możesz też sprawdzić sterowniki bezpośrednio ze strony Synaptics.

Właśnie jestem na Ubuntu, niestety windowsa zainstalowałem dziecku, żeby sobie czasem w coś pograło. Sprawdzę jeszcze wszystko dokładnie jak będę na windowsie, ale z tego co pamiętam nigdzie nie było takiej opcji.