Przewód Ethernet uszkodzony

Uszkodził się końcówka Ethernet.
Jest jakaś możliwość ucięcia przewodu i założenia nowej, bo często mnie rozłącza.
(ten biały plastik co się wkłada). Serwis Netia to robi?
Widziałem jakiś urządzenie, ale nie wiem jak to zrobić.
Ułamał się ten zatrzask

qwe

Marzenie każdego serwisanta, za końcówke za złotówkę i 5 minut skasuje 100.

To powinieneś dać radę zrobić samemu. Kupić dwie końcówki, pierszą próbnie załóż na jakimś starym kawałku kabla. Na YT sa poradniki . :slight_smile:

1 polubienie

Nie, to się jednak tak nie nazywa, chodzi o ten co mi leci internet od operatora

To jest kabel od routera do komputera? Ile ma metrów - napisz coś więcej o instalacji.

No to może to telefoniczna RJ-11: 6P2C?

To jest kabel od Netii, ten biały, co od nich idzie ten net.
Nie będę zrywał tego z całego mieszkania.
Ten biały cieńki, nie wiem jak on się nazywa

Tak, chyba telefoniczny

Kup sobie zaciskarkę do złączek ethernet. Po odcięciu zachowaj żeby ułożyć przewody w odpowiedniej kolejności. Z tym że samo wyłamanie zatrzasku nie skutkuje rozłączaniem neta, jeśli jest luz i wypada z gniazda wystarczy byle kawałkiem zapałki “docisnąć”. U nie połowa z 3 przewodów powyłamywana i działa jak trzeba…

1 polubienie

Jak jest obciążenie 100% co czasami mnie rozłącza.
Mam Netia 20 a mam max 1,4-1,5 Mb - nie powinno być 2 Mb?
Może to zależeć od tego modemu co mi dali?
Dali mi nowy Netia Spot to w ogóle nie łączył i go oddałem i jade na starym

Plus koszt zaginarki. Lepiej kupic nowy przewód i po sprawie.

Może tak, ale zrywaj to z całego mieszkania

Nie trzeba zaciskarki. Kupujesz wtyczkę a zamiast zaciskarki używasz płaskiego śrubokręta. Można nim zacisnąć wtyczkę na przewodzie jak zaciskarką.

Masz łącze 20Mb? Czyli VDSL? Co to za router?
Odnośnie do kabelka to wątpię żeby zrywało połączenie z powodu ułamanego zatrzasku skoro nikt go nie rusza.

Router AR-904mp

Zaloguj się na router i podaj parametry linii, z naciskiem na SNR Margin, Line Attenuation