Przewód HDMI - PC do TV 4k@60Hz 4:4:4

Witam.

 

Mam problem z podłączeniem swojego PC do telewizora (Philips 49pus6561) w taki sposób, by móc osiągnąć pełny zakres 4k.

Na ten moment najwyżej mogę ustawić:
4k, 60Hz, YcbCr420, 8bit
4k, 30Hz, YcbCr444/rgb, 8bit

 

W TV mam wybór dla wejść HDMI 1 i 2 - 4:2:0 lub 4:4:4/4:2:2 - więc oczywiście przestawiam te wartości.

Karta graficzna to Gigabyte G1 Gaming GTX 970 - specyfikacja mówi o pełnym wsparciu HDMI 2.0. Do tego Windows 10 oraz najnowsze sterowniki. Robiłem też upgrade BIOS GPU.

 

Problemem być może jest odległość pomiędzy TV a stacją roboczą, która wynosi ~ok. 5m. Sprawdzałem na dwóch przewodach - jeden, tani, 5metrowy przewód HDMI z biedronki , a drugi, “niby lepszy” 7metrowy przewód z allegro. Wg specyfikacji tego drugiego powinienem móc osiągnąć pełny zakres dla HDMI 2.0, lecz niestety oba przewody zachowują się identycznie.

 

Co jeszcze mogę zrobić aby tv mógł ruszyć w 4k, 60Hz, YcbCr444/422/RGB? Czy powinienem sprawdzić jeszcze jakiś “lepszy” przewód HDMI? Czy może ta odległość jest już za duża? A co z kablami dvi->hdmi?

 

Pozdrawiam!

Musisz mieć przewód Category2 ( to jest1) Nie spotkałem dłuższego niż 6 m. Nie chodzi o cenę.

W parametrach kabla napisane jest “Przepływność TMDS do 18 Gbit/s” co by wskazywało, ze to kabel Category 2 (High Speed?)

 

Mógłbyś podlinkować jakiś konkretny model kabelka jakiego miałbym szukać? Nazewnictwo jest straszne, wszędzie premium, super, mega, ultra, 2.0, cuda na kiju… A najważniejszego, czyli certyfikatu tam może nie być. :confused:

Może i tak ale HDMI przy 5 metrach pozwalają na przezył do 2560 x 1600.Podłącz 2 m i zobaczysz co się będzie działo.

Nie mam takiej możliwości, musiał bym demontować TV od ściany, bo PC nie ruszę.

 

Jaki przewód HDMI powinienem kupić? Polecisz jakiś konkretny?

Np. taki? http://www.x-kom.pl/p/248635-kabel-hdmi-shiru-hdmi-hdmi-v20-5m-premium-4k-3d-av.html

Znalazłem ciekawą rozpiskę dla “droższych” kabli. Długość przewodu jednak ma zdecydowanie znaczenie dla takich formatów jak 4k@60Hz@4:4:4.

http://sklep.hcx.com.pl/purelink-pureinstall-pi1000-050-kabel-hdmi-4kuhd-50m-p2012.html