Przez dwa 2 dni 100GB zapisu na nowym SSD

Jak to możliwe, że przez dwa dni zapisało się 100GB danych na nowym SSD? Zainstalowałem na nim Windows 8.1 z poprawkami, jednak sformatowałem dysk, bo źle utworzyłem partycje.

 

Zainstalowałem ponownie system i poprawki oraz Chrome, AIMP, Steam, Wise Cleaner, Dota 2, Opera. Wyłączone mam indeksowanie, defragmentacje, hibernację, przywracanie systemu, wstępne ładowanie do pamięci, plik wymiany oraz zainstalowałem ramdysk, do którego przeniosłem temp i profil przeglądarki.

 

Wczoraj wieczorem było 101GB, natomiast dzisiaj już jest 106GB, kiedy grałem tylko w DOTĘ i kilka razy przeglądałem internet…

 

Na całym dysku mam zajęte jedynie 28GB miejsca…

 

Dysk GOODRAM C50 120GB.

Żeby zobaczyć co “zjada” Ci miejsce na dysku użyj Space Sniffera: http://www.dobreprogramy.pl/SpaceSniffer,Program,Windows,37537.html

Odpal go z prawokliku: Uruchom jako administrator.  Wybierz dysk i przeskanuj. Klikając potem na obrazki zajętego miejsca możesz wejść głębiej w foldery i zobaczyć co dokładnie zajmuje ile miejsca.

Ale mi miejsca na dysku nie ubywa, bo cały czas jest zajęte 28GB, tylko coś powoduje cykle zapisu.

 

6b9e491d2e598a53med.png

Miło, że doprecyzowałeś.

 

Może to Ci pomoże jakoś:

 

http://askleo.com/i_have_constant_disk_activity_and_i_dont_know_why_how_can_i_tell_what_program_is_doing_it/

Już chyba znalazłem winowajcę - ramdysk. Wyłączyłem, to i od założenia tematu przybyło tylko 1GB.

A więc utworzyłeś ramdysk, który przy posiadaniu dysku SSD ma ograniczyć ilość zapisów/odczytów na nim, i przez to zwiększyłeś ich ilość? Niezły magik z Ciebie :wink:

 

Napisz może co to za laptop/komputer, ile masz RAM-u, jakiej firmy to był ramdysk i ile RAM-u na niego przeznaczyłeś? Czy dysk SSD jest jedynym w Twoim kompie?

Czy w ustawieniach ramdysku zaznaczyłeś tworzenie np. backupu lub obrazu przy zamykaniu systemu? Jeśli tak, to na który dysk/partycję?

Czy odpowiednio “podpiąłeś” TEMP w ustawieniach Windowsa i foldery tymczasowe programów?

To dlaczego po wyłączeniu ramdysku, przestało przybywać zapisów na SSD? Ramdysk to ImDisk i dałem mu 1024MB RAM.

W ogóle te ramdyski, to jakiś pic na wodę, bo przeglądarki niby pchały tam swoje śmieci(w niewielkich ilościach), jednak na dysku C: było widać, że ubywa miejsca po wejściu na jakąś stronę. Po wejściu na mapy Google, ramdysk powinien chyba spuchnąć? :mrgreen:

 

Mam 6GB RAM w PC, a SSD jest jedynym dyskiem. Nie zaznaczałem backupu ramdysku.

Ja używam Dataram RAMDisk i wszystko jest OK. Czy w ustawieniach każdego programu, którego folder tymczasowy chcesz mieć na ramdysku, zmieniłeś ścieżkę tego folderu, żeby był na nim?

Co do profilu przeglądarki w ramdysku to nie radzę, bo będziesz tracił wszystkie swoje ustawienia.

…mam SSD Samsunga 830 i 8GB RAM-u, założyłem 1,5GB RAMDysk programem XFastRAM. Program pozwala w bardzo prosty (przyjazny) sposób ustawić jego opcje.

 

… w XFastRAM nie będziesz tracił ustawień jeśli aktywujesz opcję zapisu i odczytu kopij zapasowej (Backup / Restore).

Miniatura:

Snap6.jpg

Kliknij, aby powiększyć.

 


…masz rację spowalnia zamykanie systemu, gdyż tworzy backup, no cóż coś za coś w zamian otrzymuję bardzo szybki dostęp do TEMP-u, cache przeglądarek i pliku wymiany. Problemu z zawieszaniem systemu na szczęście nie mam, ale jak się sporadycznie zdarzy to nie odczułem dyskomfortu. Generalnie zgadzam się z Twoją argumentacją.